Europejscy operatorzy nie chcą Androida w Nokiach

09-02-2011, 14:53

Co za dużo, to nie zdrowo. Europejscy operatorzy boją się zbyt małej różnorodności na rynku mobilnych systemów operacyjnych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Choć Android zmaga się z podziałem na wiele różnych wersji, wcale nie oznacza to, że jego monopolu nie obawiają się najwięksi operatorzy.

>>Czytaj także: Google Shopper teraz także dla iPhone'a

Sonda
Nokia powinna wybrać Windows Phone 7?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Ujmując całość dokładniej, europejskiemu rynkowi grozi raczej duopol, czyli dominacja dwóch silnych konkurentów - Androida oraz iOS. Nokia, która wciąż ma bardzo mocną pozycję w Europie, może wspomóc Androida bądź skorzystać z innego systemu operacyjnego. Według Financial Times wybór systemu od Google bardzo nie spodobałby się największym europejskim operatorom, takim jak Vodafone, Telefonica oraz France Telecom.

Na szczęście fiński producent ma w czym wybierać. Jedną z najbardziej prawdopodobnych propozycji jest Windows Phone 7, który jest już rozpoznawalny i został dość dobrze przyjęty przez rynek. Dodatkowo Nokia kilka miesięcy temu rozważała wybór właśnie tego systemu i od tamtej pory nie wydarzyło się nic, co mogłoby wpłynąć na zmianę decyzji. Innym pomysłem jest skorzystanie z autorskich projektów, takich jak MeeGo, który dostępny jest także dla netbooków i innych mniej popularnych platform.

Nowa Nokia E7 jeszcze z Symbianem
fot. Nokia - Nowa Nokia E7 jeszcze z Symbianem
Jak zauważa serwis VentureBeat, rynek europejski jest szczególnie wyczulony na kwestie związane z niewielkim pluralizmem w informatycznym świecie. To właśnie na tym kontynencie Komisja Europejska wymusiła na Microsofcie stosowanie w Windowsie dodatkowego okna wyboru przeglądarki.

>>Czytaj także: Google i Apple sprawią, że zapomnimy o hasłach?


Źródło: VentureBeat


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.