Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czeka nas jeszcze większa fragmentacja Androida

09-02-2011, 14:01

Nie najlepsza polityka aktualizacji Androida w połączeniu z edycją przeznaczoną dla tabletów może przyczynić się do sporych problemów platformy od Google.

Google powoli przenosi coraz więcej ze swoich znanych usług do telefonów komórkowych, natomiast sam Android jest popularny jak nigdy wcześniej. Nie oznacza to jednak, że przyszłość wyszukiwarkowego giganta na urządzeniach przenośnych jest niczym niezagrożona.

>>Czytaj także: Google Shopper teraz także dla iPhone'a

Sonda
Fragmentacja Androida jest dużym problemem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Obserwatorzy coraz częściej wspominają o problemach związanych z coraz większą fragmentacją platformy między różne wersje systemu. Obecnie, gdy Google udostępniło Androida 3.0, może się pojawić jeszcze jedno kryterium podziału - platforma sprzętowa.

Serwis Pocket-lins sugeruje, że prawdopodobne jest całkowite podzielenie Androida na dwie główne linie - dla smartfonów (wydania 2.x) oraz tabletów i netbooków (wydania 3.x). Większość aplikacji przenoszonych między platformami byłaby kompatybilna, jednak trudno w takim rozwiązaniu zagwarantować pełną spójność.

Na razie pewne jest jedynie, że Google będzie musiało się zmierzyć wkrótce z problemem fragmentacji, gdyż wraz z rosnącą popularnością Androida, pojawi się także coraz więcej skarg ze strony użytkowników systemu, którzy nie będą w stanie zainstalować nowych wersji aplikacji.

Aktualna fragmentacja Androida
fot. - Aktualna fragmentacja Androida
Następna wersja Androida 2.4 o nazwie kodowej "Ice Cream" ma się pojawić latem tego roku, jednak będzie to najprawdopodobniej jedynie aktualizacja do wydania 2.3.

>>Czytaj także: Google i Apple sprawią, że zapomnimy o hasłach?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: PCWorld