Drużyna XEIGHDOUGHOTIQUEUE wygrywa maraton programistyczny

09-04-2018, 22:51

Od soboty w zmaganiach rozgrywanych „na dystansie” 24 godzin rywalizowało 90-ciu światowej klasy specjalistów w dziedzinie algorytmiki, którzy na co dzień pracują m.in. dla globalnych firm z branży IT. Programiści po raz dziesiąty zawitali na Śląsk, aby wziąć udział w nietypowym maratonie.

Organizowany od 2009 roku Deadline24 to popularyzujący algorytmikę międzynarodowy drużynowy maraton programistyczny. W wydarzeniu rokrocznie uczestniczą programiści (np. w poprzednich edycjach brali udział inżynierowie, a także studenci i pracownicy naukowi uczelni z całego świata. W eliminacjach do konkursu wzięło dotychczas udział około 8 tys. programistów m.in. z Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Ukrainy, Chin, Szwajcarii, Indii i Brazylii, a także USA i RPA.

Maraton został podzielony na dwa etapy. Pierwszym były przeprowadzone zdalnie eliminacje, które odbyły się 25 lutego. Wyłoniły one 30 zespołów, które zakwalifikowały się do rozgrywanego na Stadionie Śląskim finału jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu. W nim trzyosobowe drużyny zmagały się z zadaniami algorytmicznymi nieprzerwanie przez 24 godziny.

Finałowa rywalizacja rozpoczęła się w sobotę, 7 kwietnia o godzinie 11.00. Uczestnicy mieli do rozwiązania dwa multidyscyplinarne zadania, które podobnie, jak w poprzednich edycjach wydarzenia, oparte były o historię podbijających świat „żukoskoczków”. Zwycięzcą, tryumfując drugi rok z rzędu, został zespół Xeighdoughotiqueue (czyt. Zaj-do-ho-ti-kju), którą tworzą Białorusini, na co dzień pracownicy największej rosyjskiej wyszukiwarki. Na drugim miejscu podium uplasowała się polska drużyna ToRyxoGon, złożona z pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. Na trzecim miejscu zmagania ukończyła rosyjska drużyna AIM Tech.    

Źródło: Future Processing


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy