Dane wszystkich Izraelczyków wyciekły do sieci

25-10-2011, 13:25

W sieci dostępne były dane każdego żyjącego obywatela Izraela, a także dwóch milionów zmarłych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dane 9 milionów Izraelczyków wykradał po kawałku były pracownik tamtejszego ministerstwa ds. socjalnych - informuje serwis YNetNews. Informacje mogły posłużyć przestępcom do licznych wyłudzeń i kradzieży tożsamości.

Czytaj także: Smartfon może podsłuchiwać klawiaturę komputera

- Każda osoba, która posługuje się danymi osobowymi, oraz każdy obywatel powinien nie spać w nocy w związku z ogromem informacji, jaki wyciekł po wykradzeniu Rejestru Populacji - powiedział Yoram Cohen z izraelskiego ministerstwa sprawiedliwości.

Pracownik, który wykradł informacje, został zwolniony z pracy za nadużycia już w 2006 roku, po czym z zemsty przekazał zdobyte dane biznesmenowi. Ten z kolei umieścił je w sieci, gdzie przez wiele miesięcy dostępne były dla wielu internautów. Po skomplikowanym śledztwie oboje zostali zatrzymani i znajdują się obecnie w areszcie.

Jak zauważa serwis FastCompany, wiele europejskich państw automatycznie załącza informacje biometryczne w czipach RFID stosowanych m.in. w paszportach. Stany Zjednoczone budują natomiast wartą miliardy dolarów bazę informacji biometrycznych, która umożliwi każdej jednostce policji w kraju szybki dostęp do danych na temat milionów obywateli.

W ostatnim czasie za wieloma wyciekami stoją również internetowi aktywiści, przede wszystkim z grupy Anonymous. Niedawno udostępnili oni w sieci dane kilku tysięcy amerykańskich policjantów, a wcześniej funkcjonariuszy z Austrii czy nawet e-maile pracowników Sony.

Czytaj także: Poważna luka w smartfonach HTC z AndroidemSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.