Co jest złego w telefonach z Androidem?

17-02-2011, 20:05

Obserwując rosnącą popularność Androida, trudno podejrzewać, że podczas jego tworzenia Google popełniło jakiś duży błąd. A jednak niektórzy obserwatorzy zwracają uwagę na pewien poważny problem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Choć Google próbuje uczynić logo Androida przyjaznym i lubianym, wciąż daleko mu do kultu marki znanej chociażby z urządzeń Apple'a.

>>Czytaj także: Twórca Last.fm krytykuje nowy system subskrypcji od Apple

Sonda
Google źle promuje Androida?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Frank Meehan, twórca "Facebook Phone", powiedział dla serwisu Mashable: Jeśli przejdziesz się do klubu w dowolnym mieście na świecie, piękna dziewczyna będzie miała iPhone'a albo BlackBerry. Nie będzie miała telefonu z Androidem, gdyż nie ma z nim emocjonalnej więzi. To zbyt skomplikowane. To urządzenie dla geeków, wszystko z tym jest źle.

Na Mobile World Congress prezes INQ dodaje także: Producenci urządzeń z Androidem są skupieni całkowicie na technicznej stronie urządzeń, gdyż są ludźmi, którzy zajmują się sprzętem. Oni nie rozumieją oprogramowania. Chcieli prześcignąć Apple'a lepszym sprzętem, jednak problem jest taki, że użytkowników to nie obchodzi.

Meehan nie szczędzi słów podziwu dla marketingu Apple'a i trudno mu odmówić racji, patrząc na rzeszę oddanych tej firmie klientów. Choć firma często korzysta ze swojej pozycji, trudno jej jednak odmówić wizjonerstwa i całej gamy rewolucyjnych urządzeń, które nie raz wyznaczyły trendy, którymi inni później podążali.

Sam twórca "Facebook Phone" apeluje do producentów jednak z innego powodu. Urządzenie, które ma nadzwyczaj dobrze współgrać z Facebookiem, też jest bowiem oparte o Androida. Jego pozytywny wizerunek wpłynąłby zatem niewątpliwie pozytywnie także na sprzedaż tego smartfona.

INQ Cloud Touch
fot. Facebook - INQ Cloud Touch
Na koniec Frank Meehan wyśmiewa się nawet z dziwnych nazw, jakie nadawane są urządzeniom z Androidem. Samsung Galaxy sprzedawał się całkiem nieźle, ale to głównie ze względu na swoją cenę. (...) Ta nazwa nie znaczy jednak nic dla konsumentów. To tak, jakby nazwać telefon Alpha Centauri albo Uran - mówi.

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwem


Źródło: Mashable


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.