Chrome złamane na Pwn2Own

08-03-2012, 21:29

Francuskiemu zespołowi zajmującemu się bezpieczeństwem, udało się wykorzystać lukę w przeglądarce Chrome, by uruchomić zewnętrzną aplikację bez zgody użytkownika - poinformował serwis ZDNet.

Niedawno rosyjski haker zdobył nagrodę 60 tysięcy dolarów za włamanie do narzędzia Chrome w ramach Pwnium, jednak program wystawiany jest na próbę również w innych konkursach.

Czytaj także: Chrome wkrótce z generatorem haseł

Francuski zespół Vupen, zajmujący się bezpieczeństwem, zdołał uruchomić na Windowsie kalkulator z poziomu przeglądarki Chrome podczas Pwn2Own. Oczywiście w tym przypadku większego problemu nie stanowiłoby również zainfekowanie maszyny złośliwym oprogramowaniem.

- Chcieliśmy pokazać, że Chrome nie jest przeglądarką, której nie da się złamać - powiedział współtwórca Vupen Chaouki Bekrar. - W ubiegłym roku widzieliśmy wiele nagłówków, które informowały, że nikomu nie udało się zhakować przeglądarki od firmy Google. Chcieliśmy mieć pewność, że w tym roku będzie pierwszą, która zostanie złamana.

Zadanie rzeczywiście udało się zrealizować z nawiązką. Jak poinformowano na Twitterze, Chrome uległo już w pierwszych minutach ataku. Za swój sukces zespół Vupen otrzymał na razie jedynie punkty. Drużyna, która zdobędzie ich najwięcej w starciu również z innymi produktami, ma szansę na 60 tysięcy dolarów nagrody.

Czytaj także: Google chce usprawnić wypełnianie formularzy w sieci


Źródło: Twitter, ZDNet
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy