Apple: Chomp ulepszy sklep App Store?

24-02-2012, 14:20

Chomp to twórca oprogramowania do wyszukiwania aplikacji dla urządzeń mobilnych. Z doniesień prasowych wynika, że Apple może kupić firmę za 50 mln dolarów. Najwyraźniej gigant dostrzega potrzebę znacznego ulepszenia sklepu z aplikacjami pod kątem odnajdywania nowych treści.

Sukces urządzeń z iOS jest w dużej mierze związany z aplikacjami i ze sklepem App Store. Niektórzy sugerują, że Apple przoduje w liczbie sprzedanych aplikacji, a z całą pewnością można stwierdzić, że użytkownicy urządzeń z iOS chętnie za nie płacą. To sprawia, że wiele osób chce tworzyć aplikacje dla iOS, więc robi się bałagan, w którym cenne perełki mogą zginąć.

Firma Apple chyba ma świadomość problemu. Różne media powołujące się na własne źródła  informują, że przejęła ona firmę Chomp - startup rozwijający platformę do wyszukiwania aplikacji. Jako pierwszy informacje na ten temat podał TechCrunch, natomiast Bloomberg podaje rzekomą kwotę transakcji - 50 mln dolarów (zob. TechCrunch, Apple Acquires Chomp; App Store Search And Discovery To Be Completely Revamped oraz Bloomberg, Apple Is Said to Pay About $50 Million for Search Startup Chomp).

Czytaj: Foxconn zapewnia, że nie ma problemów z pracownikami

Firma Apple nie chce komentować przejęcia. Jej przedstawiciele przyznają jedynie, że od czasu do czasu inwestują w technologie mniejszych firm. Z informacji TechCruncha wynika, że przejęcie obejmuje zarówno oprogramowanie Chomp, jak i pracowników, a zasoby te mają być wykorzystane do całkowitego przebudowania wyszukiwania i rekomendacji w App Store.

Chomp oferuje także wyszukiwanie aplikacji na urządzenia z Androidem. Firma ma nawet w tym zakresie umowę z Verizonem. Można się jednak spodziewać, że Apple będzie dążyła do tego, aby ekipa Chomp skupiła się na ulepszaniu tylko jej produktów.

Czytaj: Apple zbiera większość pieniędzy za aplikacje?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031