Apple chce pozwać Kodaka

16-02-2012, 09:24

Wcześniej znany producent aparatów pozwał firmę Apple, zarzucając jej naruszenia kilku ze swoich patentów. Kalifornijski gigant nie zamierza się bezczynnie przyglądać sytuacji i już przygotowuje się do kontrataku.

Apple poprosił sąd upadłościowy o zgodę na pozwanie firmy Kodak. Producent m.in. iPadów oraz smartfonów iPhone uważa, że korporacja dopuściła się naruszeń kilku należących do niego patentów.

Czytaj także: Kodak bankrutuje

Koncern poinformował również, że zamierza złożyć skargę przeciwko Kodakowi w Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC). Firma Apple uważa, że jej patenty są wykorzystywane bez zgody m.in. przy produkcji kamer oraz aparatów, które jak informowaliśmy jednak niedawno, i tak mają zniknąć ze sklepowych półek.

Przy okazji jedna z największych technologicznych firm na świecie zapewniła, że zamierza wystosować również powiązany pozew, w którym będzie się domagała od Kodaka odszkodowania w związku z naruszeniem jej dóbr intelektualnych. Nie ma wątpliwości, że wspomniane działania są wyłącznie kontratakiem związanym z wcześniejszymi działaniami producenta aparatów.

Kodak pozwał w styczniu największych producentów smartfonów, jak Apple, Samsung czy HTC, zapewniając, że w swoich urządzeniach naruszają oni szereg zastrzeżonych patentów. W skardze złożonej przed ITC producent domagał się m.in. wstrzymania importu do Stanów Zjednoczonych wielu smartfonów i tabletów, a także odszkodowania.

Czytaj także: Kodak pozywa firmy Apple i HTC


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031