AOL zamyka przejęcie Huffingtona

08-03-2011, 19:15

Ogłoszone ledwie w połowie zeszłego miesiąca przejęcie jest dużym tegorocznym wydarzeniem na rynku medialnym. Czy jednak przyniesie ono korzyści obu stronom?

W połowie lutego AOL ogłosił zamiar przejęcia Huffington Post - młodego, acz dynamicznie rozwijającego się internetowego serwisu informacyjnego. Założony w roku 2005 przez dziennikarkę Ariannę Huffington oraz biznesmena Kennetha Lerera szybko stał się popularnym wśród Amerykanów źródłem informacji. Wartość transakcji została oszacowana na 315 mln dolarów.

>> Czytaj więcej: Połączenie gigantów: AOL kupuje Huffington Post

Sonda
Przeglądasz amerykańskie strony informacyjne?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

AOL poinformował wczoraj o sfinalizowaniu transakcji przejęcia serwisu internetowego. Firma zapowiedziała zintegrowanie Huffington Posta ze wszystkimi serwisami spod znaku AOL Media oraz AOL Local. Powstanie w ten sposób Huffington Post Media Group. Na czele zespołu, jako redaktor naczelny, stanie Arianna Huffington. Będzie ona także dyrektorem grupy. Sam serwis ma obecnie w Stanach Zjednoczonych około 27 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

Transakcja ta będzie zdecydowanie jednym z ważniejszym wydarzeń na rynku medialnym w tym roku. Nie brak jednak osób sceptycznie podchodzących to tego przejęcia. Zauważa się co prawda, że dzięki niemu AOL zyskuje zasięg i wielkość podobne do New York Timesa. Wydaje się, że nowy właściciel chciałby podążać właśnie w tym kierunku. Jednak inny jest model finansowania obu przedsięwzięć - w przypadku NYT są to abonament i wpływy z reklam, w Huffington Post jedynie te drugie.

Przed AOL trudne zadanie - przyciągnąć czytelników gotowych płacić za informację oraz reklamodawców, stawiających na kontent wysokiej jakości.

>> Czytaj także: To przejęcie zatrzęsło światem mediów. HuffPo czekają wielkie zmiany


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag Huffington Posttag AOL
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy