Android 4.0 wkrótce na smartfonach od HTC

07-11-2011, 12:28

Tajwański producent zapowiedział aktualizację dla swoich najnowszych smartfonów. Wielu użytkowników jest jednak zawiedzionych, że ich urządzenia nie otrzymają oficjalnie nowego oprogramowania.

Na Facebooku HTC poinformowało, że już na początku 2012 roku cała seria smartfonów otrzyma aktualizacje do zaprezentowanego niedawno Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Kto będzie mógł się cieszyć nową wersją platformy?

Czytaj także: Smartfony z WP7 mogą być wkrótce tańsze

W pierwszej kolejności aktualizacje zawitają do posiadaczy: HTC Sensation, HTC Sensation XL, HTC Sensation XE, HTC Rezound, HTC EVO 3D, HTC EVO Design 4G oraz HTC Amaze 4G. Zaktualizować oprogramowanie do nowej wersji będą mogli również posiadacze HTC Vivid, którego sprzedaż rozpoczęła się na początku tego tygodnia.

Liczba smartfonów, które otrzymają aktualizację, jest dość pokaźna, jednak internauci na Facebooku chętnie widzieliby Androida 4.0 również m.in. na HTC Desire S czy HTC Wildfire S. Tajwański producent nie wyklucza takiej możliwości, pozostawiając klientom cień nadziei: Kontynuujemy prace nad portfolio naszych produktów, więc bądźcie gotowi na kolejne informacje związane z aktualizacjami urządzeń, dane o dokładniejszych terminach oraz inne szczegóły związane z HTC i Ice Cream Sandwich.

Jak informowaliśmy na początku miesiąca, pomimo dobrych wyników finansowych opublikowanych przez HTC, firma spodziewa się spowolnienia w ostatnim kwartale roku. Po ujawnieniu takich danych kurs akcji tajwańskiego producenta spadł na giełdzie w Tajpej aż o 4,23%. Sprzedaż smartfonów i tabletów ma utrudnić HTC przede wszystkim silna konkurencja ze strony Samsunga oraz Apple'a.

Czytaj także: Sony cały rok na minusie


Źródło: HTC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy