3. Startup Weekend Warsaw tuż za progiem

PATRONAT MEDIALNY 30-06-2012, 18:45

Od piątkowego popołudnia aż po niedzielną noc. 54 godziny kreacji i planowania, aby ad hoc stworzone zespoły zdążyły zbudować pomysł na biznes. W dniach 13-15 lipca odbędzie się kolejny Startup Weekend Warsaw.

Czym jest Startup Weekend? Spotkaniem przeznaczonym dla maksymalnie 100 osób, które specjalizują się w różnorodnych kwestiach: marketingu, komunikacji, programowaniu, grafice itp. Uczestnicy dobierają się w zespoły na zasadzie ad hoc i przez kolejne 54 godziny pracują nad pomysłami, które mają im zapewnić powodzenie rynkowe. Całość odbywa się pod patronatem i przy obecności sponsorów imprezy, którzy w przyszłości mogą stać się inwestorami – warto więc zabłysnąć innowacyjnym pomysłem o dużym potencjale rozwoju. W każdy weekend odbywa się kilkanaście takich imprez na całym świecie.

Startup Weekend WarsawNajbliższy Startup Weekend jest już trzecim tego typu wydarzeniem organizowanym w Warszawie. Poprzednie edycje odbyły się w roku 2011 – w maju i listopadzie – i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Koronnym przykładem efektów imprezy jest powstanie EduKoala, czyli startupu oferującego aplikację na smartfony, która zmienia codzienną, monotonną czynność odblokowywania telefonu w naukę np. angielskich słów przy rozwiązywaniu łamigłówek. Co więcej, wspomniany projekt dostał nominację do udziału w Global Startup Battle 2011, zajął 4. miejsce na świecie i dostał się do prestiżowego akceleratora Startup Sauna w Finlandii. Nie ma chyba wątpliwości, że warto spróbować swoich sił w Startup Weekend Warsaw?

Startup Weekend Warsaw 2012 odbędzie się w dniach 13–15 lipca. Młodzi przedsiębiorcy spotkają się w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Collegium Iuridicum II przy ulicy Lipowej 4, aby dzień i noc kreować własny, unikalny pomysł na biznes. Sprzedaż biletów już ruszyła, są one dostępne w cenie 49 euro na stronie: warsaw.startupweekend.org.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest T-Mobile, którego przedstawiciele nie tylko wesprą sferę organizacyjną Startup Weekend Warsaw, ale również wejdą w skład jury oceniającego powstałe podczas weekendu pomysły. Obecność T-Mobile może okazać się wstępem do przyszłej współpracy twórców startupów z operatorem.

Więcej wydarzeń w naszym Kalendarium IT


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930