W piątek, 13 maja odbył się pierwszy dzień Warsaw Startup Weekend, imprezy o międzynarodowej skali, która w końcu zawitała także do Polski. Skupia ona przedsiębiorcze osoby, by dać im szansę rozwoju i wypromowania ich nowatorskich projektów, opartych na wykorzystaniu możliwości oferowanych przez technologie internetowe. Pierwsze wrażenie, jakie odniosło wielu uczestników, z którymi rozmawialiśmy, oraz my sami, to niezwykły klimat, jaki udało się stworzyć organizatorom przy aktywnym udziale samych uczestników.
Startup Weekend Warsaw (SWWAW) to warszawska edycja imprezy Startup Weekend dla przedsiębiorczych umysłów, organizowanej w ponad 100 miastach z całego świata. Ideą Startup Weekend jest stworzenie startupu w 54 godziny, czyli od piątkowego popołudnia do północy w niedzielę. Podczas imprez SW spotykają się różnej maści specjaliści, deweloperzy, graficy, menedżerowie oraz entuzjaści przedsiębiorczości, by dzielić się swoimi pomysłami, szukać inspiracji, wsparcia, partnerów do uruchomienia i rozwoju biznesu. Jak się przekonaliśmy podczas pierwszego dnia warszawskiej edycji Startup Weekend, w imprezie tej drzemie ogromna energia, która wyzwala otwartość i inspiruje do bliskiej współpracy często obce sobie osoby.
Warsaw Startup Weekend rozpoczął się z nieznacznym opóźnieniem, co jednak nie miało żadnego wpływu na organizację tego wydarzenia oraz atmosferę imprezy. Po krótkim wprowadzeniu przez Krzysztofa Kowalczyka, który przedstawił agendę imprezy i ogólne założenia, rozpoczęły się prezentacje zaproszonych gości z zagranicy.
Następnie Krzysztof Kowalczyk przedstawił agendę imprezy, omówił zasady panujące na
W kuluarowych rozmowach m.in. z Canem Ertugrulem z inkubatora i5invest (w swoim portfolio mają m.in. wyszukiwarkę 123people), który organizuje w Austrii warsztaty z prowadzenia tego typu prezentacji (pitches), zgodziliśmy się, że w obliczu nierównych prezentacji największe szanse na wybór mają te najlepiej przygotowane i sprawnie przeprowadzone. Nawet najbardziej godzien uwagi, innowacyjny pomysł może nie mieć szans wybicia się na tego typu imprezach, jeśli osoba go przedstawiająca nie potrafi przede wszystkim wyłuskać najistotniejszych cech swojej idei, a na dodatek opowiada o niej bez emocjonalnego zaangażowania, cicho, nieskładnie, niewyraźnie i bez przekonania oraz wiary w swoje możliwości. Warto o tym pamiętać, jeśli zamierzacie w przyszłości wziąć udział w podobnych projektach.
Po północy większość uczestników wydarzenia przeniosła się do jednego z warszawskich klubów, by odpocząć od trudów i wyzwań pierwszego dnia. Znalazło się jednak kilka osób, które postanowiły nie tracić czasu na zabawę i udały się do współpracującego z SWWAW biura co-workingowego, by kontynuować rozpoczęte prace nad projektem.
Podsumowując, pierwszy dzień warszawskiego Startup Weekendu można uznać za bardzo udany. Profesjonalna organizacja oraz prowadzenie imprezy, interesujące i motywujące prezentacje gości, sprawnie przeprowadzona część z prezentacjami pomysłów uczestników, a następnie ich zaangażowanie oraz bezproblemowa integracja wokół wybranych projektów, wszystko to niezwykle pozytywnie wpłynęło na ogólną atmosferę i klimat tego wydarzenia, w którym wzięło udział jako uczestnicy i obserwatorzy ponad 100 osób.
Dziś, w sobotę zespoły spotykają się z mentorami oraz rozwijają swoje projekty. W niedzielę do południa dalsza praca nad projektami, a potem wybór najlepszego startupu tej edycji SWWAW. Do wygrania m.in. wizyta w Zurychu, w szwajcarskiej kwaterze Google'a, warsztaty w "Szkole Przedsiębiorczości Innovation nest", gadżety elektroniczne czy możliwość nagrania profesjonalnego wideo promocyjnego.
Na stronie warsaw.startupweekend.org można też cały czas oglądać streaming z wydarzenia.
Fotorelacja z pierwszego dnia imprezy dostępna jest w profilu DI na Facebooku. Zapraszamy do oglądania i komentowania. Dziennik Internautów jest patronem medialnym Startup Weekend Warsaw.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|