Usługi IT dla przedsiębiorstw - gdzie szukać pomocy?

07-04-2021, 12:14

IT to jedna z najprężniej rozwijających się branży. Wystarczy wspomnieć, że w 2020 roku tempo rozwoju aktywności internetowej wzrosło szybciej, niż przez całą poprzednią dekadę. Dlatego wiele osób właśnie w branży IT widzi możliwość rozwoju swojego przedsiębiorstwa. Poniżej podpowiadamy – na jakie rozwiązania IT dedykowane dla firm warto się zdecydować oraz gdzie szukać specjalistycznej pomocy.

Administracja IT i inne ważne usługi

Prowadzenie serwera, na którym „wisi” nasza strona internetowa, to kluczowa sprawa. Wiele przedsiębiorstw prowadzi nie tylko własną stronę internetową, ale również specjalistycznego bloga, sklep internetowy, a nawet aplikację zakupową. Dlatego często pojawia się konieczność zatrudnienia administratora sieci IT bądź też – zlecenia tej funkcji firmie zewnętrznej.

Oczywiście, polecamy rozwiązanie drugie. Z jakich powodów? Można by ich wskazać wiele. Przede wszystkim – firmy specjalizujące się w administracji IT zatrudniają fachowców w tej branży, co stanowi ich atut w porównaniu do samodzielnego zatrudnienia jednego informatyka. Administrowanie serwerem z pomocą firmy zewnętrznej na pewno okaże się tańsze oraz bardziej sprawne.

Poszukując firmy specjalizującej się w administracji IT warto zwrócić uwagę na oferowane przez nią usługi oraz pakiety abonamentowe. Powinny one zawierać określony pakiet godzin, przestrzeń do tworzenia kopii zapasowych, gwarantowany przedział czasu reagowania na awarię, monitoring, Direct Admin.

Administracja IT – kiedy i dla kogo?

Z zewnętrznej administracji IT korzystają przedsiębiorstwa, którym zależy na płynnym funkcjonowaniu online bez względu na potencjalne wydarzenia losowe, mogące to utrudnić. Przede wszystkim – po pakiety usług IT sięgają przedsiębiorcy pragnący skonfigurować nowy, bardziej wydajny serwer. Również ci, którzy stawiają na bezpieczeństwo serwera lub poprawienie funkcjonowania strony internetowej korzystają z usług administracji IT.

Ponadto, wiele osób, które są po prostu zielone w temacie – a które pragną np. zainstalować odpowiedni certyfikat SSL na swoim serwerze.

Dostępne i polecane pakiety usług

W zależności od naszych potrzeb, powinniśmy wybrać inny pakiet usług w ramach administracji IT. Polecamy zwłaszcza sięgnąć po oferty od https://rapiddc.pl/, dedykowane dla przedsiębiorstw o różnym profilu, wielkości i potrzebach.

Podstawowy pakiet obejmuje instalację oraz konfigurację serwera, miesięczny zakres czasu poświęcony na jego administrowanie, przestrzeń zapasową, analizę logów, aktualizacje systemu, aktywne monitorowanie usług oraz konsultacje techniczne.

Bardziej rozbudowane oferty biznesowe obejmują też zapobieganie incydentom, odtwarzanie systemu po wystąpieniu awarii.

Ponadto, dostępna jest możliwość zamówienia pojedynczych usług administracyjnych, zarówno tych wliczonych w wymienione pakiety, jak i usług odrębnych od nich, takie jak: instalacja panelu administratora, instalacja serwera WWW, FTP, pocztowego, DNS, migracja kont pocztowych, transporty baz danych, konfiguracja firewalla, adresów IP, wykonywanie audytów bezpieczeństwa w serwerach (także po wystąpieniu incydentu), optymalizacja VPS-ów, analiza wydajności serwerów oraz problemów sprzętowych, odzyskiwanie danych z kopii bezpieczeństwa. 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


To warto przeczytać
fot. Sirichai


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: