Szklarnia ogrodowa do przydomowej hodowli roślin

22-09-2017, 07:08

Hodowla roślin jadalnych czy ozdobnych to hobby setek tysięcy ludzi w Polsce. W naszym klimacie jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że hodowla taka może odbywać się zaledwie przez kilka miesięcy w roku lub wyłącznie w warunkach domowych. Właśnie w związku z ciężkim klimatem, szklarnia ogrodowa staje się tak popularnym wyposażeniem ogrodu. Zarówno ogrody zimowe jak i szklarnie przy odpowiedniej mechanice wymiany powietrza, ogrzewaniu, a także przy odpowiedniej uprawie roślin, pozwalają na hodowlę roślin w naszych warunkach klimatycznych przez okrągły rok.

Co można hodować w szklarni ogrodowej

Szklarnia ogrodowa jest niczym innym jak swoistym izolatorem, który dzięki skupianiu promieni słonecznych, odpowiednim nawadnianiu i niewielkiej wymianie powietrza, tworzy swoisty mikroklimat, który pozwala na efektywne wykorzystanie szklarni nawet podczas siarczystej zimy. W szklarniach ogrodowych, a także w ogrodach zimowych, przy odpowiednim ogrzewaniu można hodować przez okrągły rok nawet rośliny tropikalne, które wymagają stałej temperatury i bardzo wysokiej wilgotności powietrza. Najczęściej jednak hoduje się w nich rośliny, które powszechnie przyjęły się w całorocznych hodowlach w polskich warunkach.

Szklarnia ogrzewana lub nieogrzewana

Szklarnia ogrodowa może być ogrzewana lub nieogrzewana. W przypadku tej pierwszej, hodowla roślin możliwa jest nieustannie przez cały rok. W przypadku szklarni nieogrzewanej, od lutego do końca listopada, a zatem jedynie przez trzy miesiące, taka szklarnia pozostaje bez uprawy. Ogrodnicy amatorzy lub profesjonalni ogrodnicy mogą zatem cieszyć się wysokiej jakości szklarniami ogrodowymi oraz roślinami przez okrągły rok.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.