Najlepsze pomysły na udane ferie

01-02-2018, 04:20

W okresie ferii zimowych można zaproponować dziecku angażujące i rozwijające formy spędzania czasu, zamiast kilkugodzinnego ślęczenia przed ekranem komputera czy telewizora. Warto rozważyć wzięcie urlopu w tym okresie. Istnieją aktywności, które sprawią radość i jednocześnie będą stanowić pożyteczne doświadczenie dla nas i naszej pociechy bez konieczności zostawania w domu. Oto kilka pomysłów na zorganizowanie kreatywnej i przyjemnej przerwy międzysemestralnej dla całej rodziny.

narty

fot. fotolia.com, 178539194 | Autor: luckybusiness

Nie tylko w letnie wakacje możemy miło spędzić czas ze swoim dzieckiem. Idealnym momentem na spróbowanie nowych rzeczy i zaproponowanie nowych, wspólnych aktywności są właśnie ferie zimowe. Jak wiadomo, w tym okresie wiele dzieci ma spadek wydajności fizycznej i umysłowej. Dzieje się tak ze względu na zmienną i niesprzyjającą aurę, krótsze dni i wzmożone ryzyko złapania choroby. W tym czasie powinniśmy więc zadbać o hartowanie i wzmacnianie organizmu. Zamiast przesiadywać w domu, najlepiej zorganizować formy aktywności, które są przeciwieństwem siedzenia w bezruchu. Istotne są dwie rzeczy: wprowadzenie nowych zajęć i przebywanie na świeżym powietrzu.

Jeżeli pracujemy, w przypadku najmłodszych dzieci pozostaje nam przedszkole, które w okresie ferii często zajmuje się organizacją wspólnych wyjazdów i zabaw. Najlepiej jednak zdecydować się na pobyt u kogoś z rodziny, np. u dziadków, albo zatrudnić na ten okres opiekunkę, która wybierze się z naszą pociechą na sanki lub łyżwy. W przypadku większych dzieci w okresie wczesnoszkolnym idealnym rozwiązaniem są ferie dla dzieci organizowane przez miasto, szkołę bądź wyspecjalizowane w tej dziedzinie firmy. W ramach takich wydarzeń często organizowane są wyjścia do kina, na basen, wspólne granie w gry planszowe, wycieczki itd. W weekendy warto wyjść na wspólny spacer po lesie, wspólne lepienie bałwana lub łyżwy.

 Gdy możesz wziąć kilka dni urlopu… 

W sytuacji, w której rodzic może wziąć wolne, najlepszą formą spędzania ferii są wspólne wycieczki, szczególnie wyjazdy na narty. Pobyt dziecka w czystym środowisku (zazwyczaj w górach), zmiana otoczenia, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, przyjemna atmosfera, zwiedzenie nowych miejsc, lepsze przyswajanie cennej witaminy D i możliwość poznania nowych rówieśników – wszystko to sprawi, że ferie zimowe zostaną na długo w pamięci dziecka. Będą także okresem uczenia się nowych umiejętności oraz próbowania swoich możliwości w sporcie lub innych formach aktywności.

Wbrew pozorom, taki wyjazd nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. W sieci znajdziemy atrakcyjne oferty wycieczek np. do Włoch, które są organizowane specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. Korzystając z pomocy takich biur podróży jak, możemy zapewnić sobie znacznie niższą cenę, ponieważ kwota za każdą osobę liczona jest zależnie od wieku uczestnika. W ten sposób najwięcej zapłacimy za osoby dorosłe, a najmniej za dzieci do lat 8. Najczęściej w koszty wliczone jest zakwaterowanie, transport, skipass, opieka rezydentów, a także wstęp na różne eventy i imprezy.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag raportytag raporttag multiscreeningtag dwa ekrany
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Serwisy specjalne: