LUSTRA w Centrum Nauki Kopernik

03-10-2015, 11:55

Widzieliście kiedyś tył własnej głowy? Zaglądaliście sobie do ucha? Wiecie, jak widzą Was inni? Dzięki LUSTROM – najnowszej wystawie czasowej w CNK, można spojrzeć na siebie z zupełnie nowej perspektywy.

Zwierciadła towarzyszą nam przez całe życie. Pozwalają poznać samego siebie – zobaczyć swoją twarz, odkryć własne „ja” i jego niepowtarzalność. Zaglądając w lustro, zaglądamy także w głąb praw rządzących wszechświatem, u podstaw których leży symetria.

Rzeczy niesymetryczne nas denerwują. Zupełnie nieświadomie poszukujemy symetrii w swoim otoczeniu i nas samych. Symetryczne twarze wydają się bardziej atrakcyjne, wygodniej nam nieść ciężkie zakupy w dwóch siatkach i obu rękach, niż w jednej. Symetrię odnajdujemy w budowie figur geometrycznych, równaniach i prawach fizycznych. W wystawie LUSTRA dostrzeżemy ją we wszystkich eksponatach, a samodzielne eksperymentowanie pomoże zrozumieć zasady matematyki i zachęci do abstrakcyjnego myślenia.

Sprawdzimy, w jaki sposób powstają lustrzane obrazy i jak widzi je oko. Przyjrzymy się sobie tak dokładnie, jak nigdy dotąd. Obejrzymy swoje odbicia w kalejdoskopie i zwierciadlanym labiryncie. Skradniemy twarz Elvisowi Presleyowi, poznamy pismo lustrzane i znajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego lustro zamienia lewą stronę z prawą. Spróbujemy zrobić lustrzane selfie i pokazać je innym.

Wystawa została wyprodukowana przez szwajcarską Technoramę, jedno z najważniejszych centrów nauki na świecie. Koncepcję interaktywnych eksponatów współtworzył Richard Gregory, brytyjski psycholog percepcji.

Wystawa rozpocznie się 15 października 2015 i potrwa do 31 maja 2016. Wstęp w ramach biletu do Centrum Nauki Kopernik.


Źródło: Redakcja nie odpowiada za treść informacji prasowych. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wystawatag LUSTRAtag Centrum Nauki Kopernik
To warto przeczytaćfot. Chce.to
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: