Idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy – faktoring

03-10-2015, 12:05

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem niewielkiej lokalnej firmy, która prężnie rozwija się i ma ambicje wybić się na rynek ogólnopolski lub nawet międzynarodowy, czy przedsiębiorstwa, które od jakiegoś czasu stoi w miejscu i ma tymczasowe problemy finansowe, usługa faktoringu może pomóc w każdym z tych przypadków. Jak to możliwe, że jedna rzecz rozwiąże problemy tak skrajnych przypadków?

Jak działa faktoring?

Standardowo sprzedajesz swój produkt bądź usługę, wystawiasz fakturę i czekasz ok. 30 dni na dokonanie wpłaty przez klienta. W tym czasie musisz wypłacić swoim pracownikom wynagrodzenie, uregulować kwestie związane z opłatą np. zamówionych części, zapłacić podatki… skąd brać na to wszystko pieniądze? W takich sytuacjach z pomocą przychodzi faktoring, który praktycznie w 24 godziny wypłaca Ci od 60 do 90% należności, którą miał uregulować klient. Po podpisaniu umowy, to właśnie Twój Faktor przejmuje kwotę dłużnika i zajmuje się finalizacją całego przebiegu zapłaty. Po wpłynięciu na jego konto całej należności, oddaje Ci pozostałe procenty. To on zajmuje się aktywnym monitorowaniem Twoich faktur i ściąganiem ewentualnych długów, a Ty w tym momencie możesz obracać z zyskiem pieniędzmi, na które do tej pory musiałeś czekać.

Faktoring jest dla każdego przedsiębiorcy!

Jak podaliśmy na wstępie, faktoring to rozwiązanie dla wszystkich. Polecany jest przez ekspertów zarówno dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, jak i dla firm z tymczasowymi problemami w utrzymaniu płynności finansowej. Niezależnie więc od tego, w której sytuacji znajduje się obecnie Twój biznes, możesz liczyć na tego rodzaju pomoc. Sprzedając towary bądź usługi z odroczonym terminem płatności, współpracując ze stałymi klientami i zaufanymi odbiorcami, daj sobie szansę na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój i wyjście na rynek ogólnopolski lub zagraniczny. Postaw na faktoring, bo to Twoja winda do sukcesu!

faktoring

Plusy faktoringu

Wszelkie korzyści płynące z tej usługi najlepiej porównać do klasycznego kredytu bankowego. Faktoring zawierany jest na czas nieokreślony, dzięki czemu nie musisz co roku odnawiać umowy, jak w przypadku kredytu. Co więcej decyzja o zawarciu umowy jest znacznie szybsza i nie wiąże się z obowiązkiem ustanawiania materialnych zabezpieczeń. Oszczędzasz swój czas i masz pieniądze, którymi możesz do woli dysponować, nie martwiąc się opóźnieniami w płatnościach – zajmuje się nimi wyłącznie faktor, który wysyła wezwania do zapłaty i wszczyna windykację sądową jeśli zachodzi taka potrzeba.

Jeśli więc szukasz usługi lepszej niż klasyczny kredyt bankowy, trafiłeś na to, z czego na pewno będziesz zadowolony.

Dowiedz się więcej na : https://www.bibbyfinancialservices.pl/produkty/co-warto-wiedziec/jak-dziala-faktoring


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: