Kuba – wyspa pełna rozrywek

30-01-2018, 07:08

Jeśli zdecydujesz się na wakacje na Kubie i wylądujesz podczas jakiejś lokalnej uroczystości, przeżyjesz coś wyjątkowego podczas powitania na lotnisku w Hawanie - zobaczysz grupę tańczących dziewcząt, ubranych w cekiny i pióra, poruszających się rytmicznie do rytmów salsy i rozdających kieliszki z rumem.

Kuba, morze

Ale szybko też przekonasz się, że na tej największej z Wysp Karaibskich można znaleźć mnóstwo tego rodzaju rozrywek. Ale uwaga – choć oferty last minute Kuba kierujące do Hawany są bardzo kuszące, lepiej nie wybieraj tej fascynującej i tętniącej życiem stolicy Kuby na spokojny wypoczynek. Najlepszym planem jest połączenie kilku szalonych dni w Hawanie z pobytem w jednym z nadmorskich kurortów, takich jak Varadero czy Jibacoa.

 

Dlaczego jeszcze wczasy Kuba to znakomity pomysł?

Dzięki długiemu dziedzictwu muzycznemu i tanecznemu wyspa jest żywą mieszanką starych i nowych elementów - wystarczy spojrzeć na amerykańskie samochody z lat pięćdziesiątych, które zobaczycie wszędzie i klasyczne ubrania tancerek. Malecón, główna promenada w Hawanie, wciąż jest miejscem, gdzie lokalna młodzież i ich koleżanki spotykają się, aby tańczyć i flirtować. Ulubione lokale Ernesta Hemingwaya:

  • El Floridita,

  • La Bodeguita del Medio

 

działają jak magnes dla ciekawskich turystów. Nietrudno sobie wyobrazić tego staruszka siedzącego w kącie z drinkiem, i nagle poczuć że chce się robić to samo!

 

Jak rozplanować wakacje Kuba?

Zacznij od Plaza de Armas i przespaceruj się ulicą Calle Obispo, najważniejszą w Starej Hawanie, a także zajrzyj do najstarszych domów w mieście, a także sklepów, które wydają się pozostawać prawie niezmienione od XIX wieku.

Odwiedź Capitolio, replikę budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, a następnie przejdź na tyły budynku, aby odwiedzić Fabrykę Tytoniu Partagas, największą tego typu na Kubie, gdzie ponad 200 Kubanek produkuje pięć milionów cygar rocznie. Znajdź najlepszą ofertę last minute na www.wycieczka.pl i choć pewnie to nie tam się zatrzymasz, zaplanuj wizytę w starym Hotelu Nacional - jednej z atmosferycznych opcji zakwaterowania zbudowanej w latach trzydziestych, która od tego czasu jest jedną z głównych atrakcji Hawany.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: