Jakie są atuty stomatologii mikroskopowej?

26-05-2017, 12:27

Stomatologia mikroskopowa to stosunkowo nowa metoda leczenia zębów, jednakże mikroskop staje się coraz bardziej powszechnym wyposażeniem gabinetów dentystycznych. Stomatologia mikroskopowa ma wiele zalet, pozwala na znaczną poprawę jakości i komfortu leczenia.

Najważniejszą zaletą stomatologii mikroskopowej jest precyzja. Leczenie dentystyczne to praca na materiale niewielkich rozmiarów, wymagająca niezwykłej dokładności. Nie można zachować odpowiedniej dbałości o szczegóły bez specjalistycznego sprzętu. Dzięki mikroskopowi można dokładnie opracować każdy ubytek i precyzyjnie oczyścić miejsce zmienione próchnicowo, eliminując ryzyko uszkodzenia zdrowej tkanki. Szczególnej precyzji wymaga endodoncja, w której podstawową metodą jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu miękkich tkanek zęba i zastąpieniu ich wypełnieniem stomatologicznym. Kanały korzeniowe zębów są niewielkie. Ingerencja w nie bez powiększenia obrazu jest obarczona dużym ryzykiem błędu, który w przyszłości może mieć dla pacjenta przykre konsekwencje. Dla stomatologa kluczowe jest to, co widzi w momencie przeprowadzania zabiegu. Bez mikroskopu lekarz zdany jest wyłącznie na obraz zdjęcia RTG i własną intuicję, a to za mało do zachowania pełnej precyzji.

Stomatologia mikroskopowa pozwala na bardzo dokładną diagnostykę. Na powiększonym obrazie uzębienia widać wszelkie ubytki, najmniejsze przebarwienia, zmiany próchnicowe w początkowym stadium. Mając pełny i dokładny obraz, lekarz może szybko rozpoznać niepokojące zmiany i dobrać jak najlepszą metodę leczenia.

Mikroskop jest narzędziem wykorzystywanym obecnie w wielu gabinetach, w różnych miastach. Biorąc pod uwagę liczne zalety tej metody, w mikroskop powinien być wyposażony każdy stomatolog Łódź nie jest wyjątkiem na stomatologicznej mapie Polski. Liczne placówki w tym mieście mają w swojej ofercie leczenie przy użyciu tego nowoczesnego sprzętu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Astibuagfot. harvepino


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: