Czym są koncentratory tlenu?

20-04-2017, 08:18

Koncentratory tlenu to przykład rozwoju medycyny, który wielu z nas mogło obserwować. Pamiętacie wielkie butle z tlenem, które stały przy szpitalnych łóżkach? Dziś to już przeszłość, ich miejsca zajęły właśnie koncentratory tlenu, czyli mini fabryki powietrza.

Zadaniem koncentratora tlenu jest dostarczenie choremu powietrza o wysokim stężeniu tlenu. Jest to możliwe dzięki oczyszczeniu powietrza z nadmiaru azotu, w rezultacie czego możliwe jest uzyskanie powietrza ze stężeniem tlenu na poziomie od 50 do 90%. Co w połączeniu z wysoką wydajność urządzeń pozwala na zapewnienie choremu stałej i bezpiecznej ilości tlenu we wdychanym powietrzu.

Inną kluczową zaletą koncentratorów tlenu jest ich bezpieczeństwo. Przestarzałe butle nie gwarantowały bezpieczeństwa. W wyniku rozszczelnienia mogły doprowadzić do pożaru. W przypadku nowoczesnych koncentratorów takie zagrożenie nie występuje. W razie awarii zaprzestają działania, czyli stężenie tlenu w powietrzu nie wzrasta. Nie możemy również zapomnieć o prostocie obsługi, którą zapewniają koncentratory. To ważny aspekt, który ma duże znaczenie dla pacjentów, zwykle osób starszych.

Nie możemy nie wspomnieć o wadach nowoczesnych urządzeń, którymi są niewątpliwie koncentratory tlenu. Cena to kluczowa wada bowiem nie wszystkich stać na te urządzenia, choć warto podkreślić, że jest to zakup na lata. Inna kwestia to uzależnienie od prądu. Jedynie najdroższe modele to urządzenia mobilne. W standardzie potrzebne jest nam stałe zasilenie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag koncentrator tlenutag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. chenspec

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: