Asseco Poland i Microsoft razem dla polskiego e-zdrowia

19-10-2016, 14:19

Asseco Poland i Microsoft rozszerzają współpracę w zakresie telemedycyny.

Możliwości współczesnych systemów informatycznych znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w obsłudze pacjentów, ale także w diagnostyce czy w trakcie całego procesu leczenia. Od analizy Big Data, przez wykorzystanie uczenia maszynowego (ang. machine learning) we wspomaganiu diagnozy, przez wykorzystanie IoT (Internetu Rzeczy) w urządzeniach telemedycznych, do teletransmisji, możliwej w Polsce dzięki porozumieniu Asseco i Microsoft, czy tak subtelnych rozwiązań jak syntetyczne maszyny molekularne (tegoroczna nagroda Nobla).

Porozumienie zostało podpisane w trakcie konferencji Microsoft dla Zdrowia - Cyfrowa Transformacja w Zdrowiu, która jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce prezentującym możliwości chmury obliczeniowej oraz rozwiązań dedykowanym dla służby zdrowia w naszym kraju.

Współpraca pomiędzy firmami będzie dotyczyła wykorzystania Skype for Business w zintegrowanym systemie obsługi szpitala (HIS). Dzięki porozumieniu, ponad połowa placówek medycznych w Polsce, także tych posiadających oprogramowanie Asseco (z szacowanym ponad 50% udziałem w rynku oprogramowania dla placówek medycznych w Polsce), będzie mogła wykorzystać nowoczesne techniki komunikacyjne, np. w telekonsultacjach.


Źródło: Microsoft

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:

Reklama:

pożyczki

Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.