Zobacz, jak budują Centrum Nauki Kopernik

08-12-2008, 11:39

Nietypowy blog poświęcony budowie Centrum Nauki Kopernik, jednego z największych ośrodków edukacyjnych w Polsce, uruchomiła firma Warbud SA - generalny wykonawca inwestycji.

Blog Centrum Nauki Kopernik - strona główna
fot. - Blog Centrum Nauki Kopernik - strona główna
Założeniem bloga jest udokumentowanie całego procesu budowy Centrum Nauki Kopernik. Na stronie, obok informacji dotyczących postępów w pracach budowlanych, można znaleźć również fotografie oraz materiały wideo.

Autorzy bloga zapowiadają publikację wywiadów z pracownikami budowy. W planach jest również uruchomienie podglądu placu budowy działającego 24 godziny na dobę. Ma to być możliwe dzięki kamerze umieszczonej na Moście Świętokrzyskim. Osoby zainteresowane przebiegiem prac mogą zapisać swój e-mail w newsletterze bądź subskrybować kanał RSS.

W zeszłym roku Dziennik Internautów informował o uruchomieniu strony internetowej Centrum Nauki Kopernik. Znajdują się tam m.in. informacje o przedsięwzięciu, kalendarz imprez, propozycje współpracy dla szkół i nauczycieli, wynalazki i odkrycia w dziedzinie biologii, chemii, fizyki oraz aktualności przeznaczone dla mediów.

Centrum Nauki Kopernik - strona główna
fot. - Centrum Nauki Kopernik - strona główna
Centrum Nauki Kopernik to projekt wzorowany na amerykańskim Exploratorium, francuskim Palais de la Decouverte i włoskim Citta Della Scienza. Można tam dotykać eksponatów, przeprowadzać na nich własne doświadczenia i obejrzeć najnowsze cuda techniki. Dzieci uczą się tam przez zabawę, a nauczyciele zyskują dostęp do nietypowych pomocy naukowych.

Więcej o blogach


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag naukatag Centrum Nauki Koperniktag budownictwotag blogi
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy