Zbliżają się finały konkursu Imagine Cup 2018 dla technologicznych talentów

11-04-2018, 10:28

12 kwietnia odbędzie się gala finałowa konkursu realizowanego od 15 lat.  Do polskich rozgrywek finałowych zakwalifikowało się 5 drużyn z Warszawy, 3 z Łodzi, 2 z Gdańska i po jednej z Białegostoku i Gliwic. Która z nich wyjedzie na finały do Seattle?

Do krajowego finału Imagine Cup 2018 trafiło 12 zespołów, reprezentujących rozmaite dyscypliny. Studenci rywalizują w 3 nowych kategoriach kategoriach: Big Data, Artificial Intelligence, Mixed Reality oraz czwartej, która pojawiła się na konkursie w zeszłym roku – Smart City.

Spośród zwycięzców trzech pierwszych kategorii zostanie wyłoniona drużyna narodowa, która będzie reprezentowała Polskę na finałach światowych w Seattle i ma szansę wygrać nagrodę główną w wysokości 100 000 dolarów na rozwój swojego pomysłu. Patronat honorowy nad polskimi finałami Imagine Cup objęły aż 4 ministerstwa: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wśród najlepszych wyłonionych projektów są takie, które dzięki technologii pomagają pacjentom w walce z chorobami czy też przywracają sprawność osobom niepełnosprawnym. Inne projekty tworzą skrojone na miarę designerskie wnętrza, albo koncentrują się na pomocy domowym pupilom. Wśród finalistów znaleźli się także tacy, którzy zaprezentują projekty bazujące na IoT, technologii blockchain albo platformach danych.

Konkurs w Polsce z roku na rok budzi coraz więcej emocji w środowisku inwestorów, akceleratorów i aniołów biznesu. W tym roku wydarzenie zgromadzi największą liczbę partnerów wspierających rozwój sceny startupowej w Polsce. Partnerami polskich finałów Imagine Cup 2018 są: Egde One Solutions, eduLAB, SoftwareHut, Zonifero, Startberry, Solidbrain, Apzumi, Nordea, Data Scientist as a Service, Technology Innovation Data Knowledge, Predica, QBN Fund, BlackPearls VC, Speedup Group, Lawmore, PressToRead i ChallengeRocket.

Partnerzy konkursu nie tylko będą bacznie się przyglądać prezentowanym projektom i oceniać ich potencjał wdrożenia na rynku, ale także podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i najlepszymi praktykami. Tegoroczna gala finałowa odbędzie się w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Źródło: Microsoft


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy