Coraz więcej klientów rezygnuje z kupowania w stacjonarnych aptekach na rzecz ich internetowych odpowiedników. Wynika to z działania różnych czynników. Przede wszystkim coraz więcej ludzi w ogóle korzysta z Internetu i oswaja się z koncepcją dokonywania zakupów przez sieć, na przykład na popularnych portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych. Nic więc dziwnego, że klienci zaczynają siebie pytać: „a może istnieją również internetowe apteki?” – i gdy odkrywają, że owszem, nie tylko istnieją, ale jest to już całkiem spory rynek w Polsce, również i w nich zaczynają nabywać kolejne produkty, np. w aptekach takich jak https://aptekaprima24.pl.
Czym przyciągają apteki internetowe?
Przede wszystkim apteki internetowe w porównaniu z ich stacjonarnymi odpowiednikami zazwyczaj proponują niższe ceny w stosunku do ilości oferowanych leków. Z uwagi na to, że polscy klienci uwielbiają oszczędzać na zakupach, chętnie sprawdzają oferty internetowych aptek w poszukiwaniu lepszych cen produktów, które dodatkowo zostaną dostarczone prosto do domu. Wprawdzie za dostawę trzeba często dopłacić, jednak znika konieczność udania się do apteki po medykament, który można zakupić w sieci.
Kontakt z farmaceutą
Inny ważny aspekt funkcjonowania aptek w sieci to możliwość kontaktu z farmaceutą bez stania w kolejce. Wystarczy e-mail lub formularz na stronie apteki, aby zadać swoje pytanie dotyczące danego balsamu czy innego środka oferowanego przez aptekę. W XXI wieku, gdy technologia coraz bardziej przyzwyczaja ludzkość do wygody, takie udogodnienia są dla wielu ludzi powodem, aby przestać kupować w stacjonarnych aptekach.
Apteki internetowe a prawo
Swojego czasu w Polsce o apteki internetowe toczono spore batalie, między innymi w Sejmie, gdzie zdanie o tym, że nasz kraj nie jest gotowy na tego typu innowacje ścierało się z argumentem o tym, że tańsze leki w internetowych aptekach sprawiają, że medykamenty są dostępne dla większej grupy obywateli. Nie bez wpływu pozostał fakt, że na zachodzie Europy apteki internetowe od wielu lat sprzedają leki na równi ze zwykłymi. Podobnie jest w Zjednoczonym Królestwie oraz Stanach Zjednoczonych: a to państwa, z których często różnorodne trendy przechodzą i na polski rynek. Tak również stało się i z aptekami internetowymi – ich działalność została ostatecznie zalegalizowana, chociaż nie mogą wciąż obracać lekami na receptę. Rozwój technologii oraz spory popyt na usługi aptek tego typu sprawia, że być może niedługo doczekamy się zmiany prawa w tym zakresie.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|