Zarządzanie uczelnią wyższą przez wiele lat sprowadzało się przede wszystkim do efektywnego wykorzystania kadry naukowo-dydaktycznej. W dobie cyfrowej transformacji to jednak nie wystarczy. Konieczne jest także skuteczne gospodarowanie zasobami materialnymi i finansowymi oraz administrowanie wiedzą, w czym placówki wspomóc może nowoczesny system do zarządzania uczelnią wyższą.
Cyfryzacja usług nie jest już domeną firm prywatnych. Transformacja cyfrowa obejmuje także placówki administracyjne, medyczne, a w końcu jednostki edukacyjne – w tym uczelnie wyższe, które w obliczu nowych wyzwań oraz zachodzących zmian społecznych i technologicznych, nie mogły pozostać na nie obojętne.
Obecnie uczelnią wyższą należy zarządzać niczym nowoczesnym przedsiębiorstwem czy organizacją. Z czego to wynika? Ma to związek przede wszystkim ze stale rosnącą ilością przetwarzanych danych oraz informacji, nawiązywaniem współpracy ze światem biznesu, zmieniającą się liczbą studentów czy różnym umiejscowieniem poszczególnych wydziałów lub filii. Wszystko to niejako wymusza na uczelniach konieczność stosowania rozwiązań wspomagających efektywne zarządzanie zasobami oraz dających możliwość zdalnego udostępniania i przekazywania materiałów przy zachowaniu bezpieczeństwa danych.
Nowoczesne zarządzanie uczelnią wyższą – na miarę współczesnych czasów – byłoby jednak mocno utrudnione bez wsparcia systemu informatycznego. Zintegrowana platforma wspomagająca zarządzanie zasobami materialnymi i finansowymi oraz procesami administracyjnymi i dydaktycznymi przestaje być zatem udogodnieniem – staje się narzędziem niezbędnym dla zapewnienia ciągłości działania szkoły wyższej.
Funkcjonalny system do zarządzania uczelnią wyższą powinien przede wszystkim odpowiadać na potrzeby konkretnej jednostki, pozwalając jej na optymalizację kluczowych procesów oraz zapewniając wsparcie w zarządzaniu poszczególnymi obszarami działalności uczelni czy departamentami.
Istotnym aspektem jest również stabilność i bezpieczeństwo platformy. Wybierając system do zarządzania szkołą wyższą, najlepiej więc postawić na partnera, który może pochwalić się doświadczeniem zarówno w tworzeniu, jak i wdrażaniu tego typu oprogramowania. Polecanym rozwiązaniem są zwłaszcza systemy o budowie modułowej, które w zależności od profilu uczelni można dostosowywać, a w miarę zmieniających się potrzeb – konfigurować lub rozbudowywać o nowe funkcjonalności.
Nie bez znaczenia pozostają również doświadczenia związane z korzystaniem z systemu. Intuicyjna obsługa oraz przyjazny interfejs sprawią, że oprogramowanie będzie nie tylko przyjemne w użytkowaniu, ale realnie przełoży się na usprawnienie i przyspieszenie konkretnych czynności. Przy wyborze systemu warto też zwrócić uwagę na opcję całodobowego dostępu online, który umożliwi zdalną realizację procesów administracyjnych, finansowych czy księgowych, gromadzenie danych oraz ich późniejszą analizę.
Comarch ERP Egeria 8 to zintegrowany system informatyczny do zarządzania uczelnią. Jego wdrożenie pozwala na kompleksową obsługę realizowanych procesów i automatyzację wielu czynności, usprawnia zbieranie, ewidencjonowanie i analizę danych oraz podejmowanie decyzji w oparciu o zgromadzone informacje.
Wśród najważniejszych cech systemu Comarch ERP Egeria 8 należy wskazać:
Co istotne, Comarch ERP Egeria to zaawansowana technologicznie platforma, która skutecznie wspiera działalność zarówno publicznych, jak i prywatnych uczelni wyższych. System usprawnia między innymi realizację procesów administracyjnych, finansowych i księgowych, pozwalając na gromadzenie danych oraz zapewniając dogodny dostęp do wszystkich informacji.
Platforma gwarantuje przy tym pełne bezpieczeństwo danych. System ERP dla oświaty jest zgodny z przepisami polskiego prawa oraz regulacjami dotyczącymi uczelni wyższych. Oprogramowanie cechuje się przy tym modułową budową, która umożliwia jego szeroką konfigurację i dostosowanie do bieżących wymagań jednostki, a w razie potrzeby – także jego rozbudowę.
Wykorzystanie systemu ERP dla uczelni wyższych Egeria 8 niesie ze sobą liczne korzyści dla całej organizacji. Najważniejsze funkcjonalności i zalety płynące z wdrożenia platformy to:
Zarządzanie uczelnią to obecnie zdecydowanie więcej niż efektywne wykorzystanie kadry naukowo-dydaktycznej. By sprostać pojawiającym się wyzwaniom wynikającym z cyfrowej transformacji oświaty, warto wziąć pod uwagę wykorzystanie solidnego, zintegrowanego systemu informatycznego, który ułatwi realizację procesów administracyjnych, gwarantując przy tym pełne bezpieczeństwo danych.
Foto: Pexels, treść: materiał partnera
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|