Zapniesz pasy na Facebooku?

23-12-2010, 17:08

Na Facebooku ruszyła ogólnopolska akcja zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży. Akcję wspierają aktorzy i celebryci, którzy odczuli efekty niezapinania pasów na symulatorze.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Kampania społeczna ma przyczynić się do zwiększenia zarówno świadomości, jak i liczby kierowców oraz pasażerów z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Dodatkowo zachęcić mają sławne osobistości, które wzięły udział w sesji zdjęciowej.

>> Czytaj też: Akcja „Krzyż” napędza Facebook

Sonda
Zapinasz pasy bezpieczeństwa?
  • tak
  • nie
  • nie zwracam na to uwagi
  • nie podróżuję samochodami
wyniki  komentarze

Ambasadorami kampanii są między innymi: Krzysztof Tyniec, Radosław Pazura, Ewa Gawryluk, Krzysztof Skiba, Waldemar Błaszczyk, Renata Gabryjelska, Adam Wolski, Tomasz Karolak, Anna Korcz i Joanna Jabłczyńska.

Organizatorzy akcji uzupełniają fan page na Facebooku o wpisy dotyczące statystyk oraz bezpieczeństwa, jak np. technika zapinania pasów podczas ciąży. Po nowym roku mają ruszyć kolejne kampanie promujące akcję, w których udział wezmą portale internetowe, gdzie nieodpłatnie emitowane będą banery wspierające akcję.

Franciszek Małecki-Trzaskoś, współorganizator akcji, chciałby, aby przynajmniej co dziesiąta osoba korzystająca z Facebooka w Polsce polubiła akcję. Zakłada się, że miałoby to być ok. 450 tys. osób, co jest bardzo wygórowaną liczbą dla polskojęzycznego fan page'u, ale organizatorzy wierzą, że się uda i zwracają uwagę nie na ilość użytkowników, ale na efekty akcji.

Tomasy Karolak podczas sesji na symulatorze
fot. Lidia Skuza Newcolors - Tomasy Karolak podczas sesji na symulatorze
Według danych Komendy Głównej Policji, w większości krajów europejskich tylko co piąty kierowca zapina pasy bezpieczeństwa. Najczęściej do przestrzegania regulaminu odwołują się Francuzi, gdzie w skali całego kraju pasy zapina 97% osób podróżujących z przodu i 68% na tylnych siedzeniach.

>> Czytaj też: Wspomnienia z Powstania Warszawskiego na Facebooku

Radosław Pazura podczas sesji na symulatorze
fot. Lidia Skuza Newcolors - Radosław Pazura podczas sesji na symulatorze
Nawyku zapinania pasów przed wyruszeniem w drogę nie mają Polacy. Średnio 71% osób jadących na przednich siedzeniach decyduje się na zapięcie pasów i tylko 40% na tylnych.

O akcji można dowiedzieć się więcej na Facebooku: facebook.com/zapinampasySprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.