Zamgławianie ULV - doskonała metoda na pozbycie się pluskiew

29-01-2021, 20:30

Zamgławianie jest jednym z najlepszych sposobów na eliminację insektów z naszego domu, mieszkania, magazynu czy jakiegokolwiek innego miejsca dotkniętego plagą owadzich pasożytów.

Istnieje kilka sposobów na przeprowadzenie dezynfekcji, odgrzybiania lub dezynsekcji pomieszczeń. Zamgławianie ULV jest jednym z najbardziej skutecznych.

Zabieg ten wykonuje się specjalnymi urządzeniami zwanymi zamgławiaczami. Generują one schłodzony aerozol składający się z bardzo drobnych kropelek środka owadobójczego i rozpuszczalnika. Wielkość kropelek oraz temperatura preparatu mają w tym przypadku kluczowe znaczenie z kilku powodów.

  • Niektóre środki owadobójcze są skuteczniejsze, gdy aplikuje się je w temperaturze niższej od pokojowej. W sytuacji, gdy temperatura otoczenia jest zbyt wysoka, a tym samym aerozol za szybko się nagrzewa, stosuje się specjalne preparaty zwiększające jego żywotność. Dzięki takiemu rozwiązaniu mgiełka dłużej utrzymuje się w powietrzu.
  • Niższa temperatura preparatu sprawia, że po trafieniu na odkażaną powierzchnię chłodniejszy rozpuszczalnik odparowuje. Dzięki temu cząsteczki zastosowanego środka chemicznego są równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni roboczej.
  • Z kolei niewielka średnica cząstek aerozolu jest warunkiem koniecznym do tego, aby mogły się one swobodnie unosić, docierając w ten sposób nawet do trudno dostępnych miejsc.

Oczywiście zamgławianie ULV jako sposób na aplikację środka owadobójczego lub bakteriobójczego znane jest od wielu lat. Stosuje się je chociażby w rolnictwie do aplikacji środków grzybobójczych lub insektycydów. Natomiast w codziennym zastosowaniu używa się tej metody przede wszystkim do dezynsekcji oraz dezynfekcji, a także do odgrzybiania pomieszczeń czy dezodoryzacji.

zamgławianie ulv

Zamgławianie ULV a bezpieczeństwo

Zamgławianie jest uznawane za jedną z najbezpieczniejszych metod usuwania zagrożenia biologicznego. Dzieje się tak z przynajmniej dwóch powodów.

  • Przede wszystkim powierzchnie robocze nie ulegają zamoczeniu, dzięki czemu zabieg ten można przeprowadzać chociażby w miejscach wrażliwych na obecność większej ilości wody.
  • Podczas całej operacji używa się relatywnie niewielkiej ilości preparatu biobójczego. Stąd zresztą bierze się nazwa tej metody – skrót „ULV”, czyli „ultra-low volume”, to prostu określenie na niewielką objętość substancji czynnej używanej do pozbycia się szkodliwych insektów lub mikroorganizmów. 

Oczywiście nie oznacza to, że sam proces zamgławiania jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia domowników lub pracowników. Nieprzypadkowo zabieg ten powinien być wykonywany wyłącznie przez doświadczony personel wyposażony w maski oraz kombinezony. W praktyce oznacza to, że w czasie przeprowadzenia zamgławiania w pomieszczeniu nie powinno być żadnych innych osób poza wykwalifikowanymi specjalistami DDD. Na przykład tymi pracującymi dla PSG Polska – jednego z liderów branży.

Tym niemniej jeżeli chcemy pozbyć się z domu moli lub pluskiew, a dodatkowo wykonać dezynfekcję lub dezodoryzację, zamgławianie ULV jest optymalnym wyborem.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zamgławianie ULVtag nols
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: