Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Większość współczesnych ludzi zbieractwo (szlachetnie zwane kolekcjonerstwem) ma we krwi. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale gromadzimy i magazynujemy całe mnóstwo różnych przedmiotów, mniej lub bardziej przydatnych, a niektórych zakupów z czasem trudno się pozbyć – albo mają dla nas sentymentalną wartość albo „przecież mogą się jeszcze kiedyś przydać”. Niestety, nasze mieszkania nie rozciągną się w magiczny sposób. By nie zginąć pod lawiną przedmiotów warto gdzieś je przechowywać. Tutaj często pojawia się problem, bo przecież biurko jest już pełne dokumentów, szafa pęka pod naporem ubrań, zaś regał może się załamać pod ciężarem książek. Jeśli chcemy jak najlepiej zagospodarować wolną przestrzeń naszego mieszkania, powinniśmy pomyśleć o zainwestowaniu w stylową meblościankę.

mat partnera

Pieśń przeszłości

Prawdopodobnie większości z nas meblościanka kojarzy się z czasami Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Obok klasycznej wersalki to najbardziej charakterystyczny mebel poprzedniego ustroju. Meblościanki do salonu można było znaleźć niemal w każdym polskim domu, bowiem ich podstawową cechą była funkcjonalność. Składały się z kilku ruchomych elementów, które można było łączyć ze sobą w dowolnej, najbardziej nam odpowiadającej konfiguracji. Dzięki meblościankom do salonu można było zagospodarować miejsce, które inaczej pozostawałoby puste. Było to szczególnie istotne w ciasnych mieszkaniach na osiedlach z wielkiej płyty. Choć dziś mieszkania mogą być o wiele większe, a przez odmienne trendy w projektowaniu stają się też o wiele bardziej przestrzenne, to brak miejsca wciąż może być problemem. Sprawdzone rozwiązania działają najlepiej i między innymi dlatego meblościanki pokojowe wracają do łask.

Krzyk współczesności

mat partnera

Meblościanka w wydaniu „klasycznym” (tym, który w PRL-u dominował to, co dziś nazwalibyśmy „designem wnętrz”) składała się z trzech poziomów:

  • najniższy poziom: wysuwane szuflady,
  • środkowy poziom: otwarte półki,
  • najwyższy poziom: szafki zamykane drzwiczkami.

Dziś, gdy meble muszą pasować do nowoczesnych standardów wystroju wnętrz, meblościanki do salonu nie zachowują tak uporządkowanej struktury. Wręcz przeciwnie – designerskie kształty i „kontrolowany chaos” są pożądane przez klientów, zwłaszcza tych, którzy nie przepadają za modą retro. Niezależnie jednak od stylu meblościanki, mebel ten wciąż spełnia swą najważniejszą funkcję – pozwala nam zagospodarować puste miejsce w pokoju i idealnie nadaje się do tego, by schować w nim mnóstwo drobiazgów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik




Tematy pokrewne:  

tag meblościankitag komunikat firmy