Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Z narzędziami ZTE i Mojio prawie każdy samochód może stać się częścią internetu rzeczy

10-11-2016, 10:08

Jeżeli Twój samochód miałby głos, to co by powiedział? Dzięki współpracy ZTE i Mojio teraz możliwe jest odblokowanie ukrytych danych pojazdów przy użyciu rozwiązania T-Mobile SyncUP DRIVE.

Firma ZTE Corporation,  międzynarodowy dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych oraz technologii korporacyjnej i użytkowej na potrzeby internetu mobilnego ogłosiła wraz z firmą Mojio, platformą połączonych samochodów, dokonanie pierwszego wspólnego kroku pod postacią uruchomienia usługi T-Mobile SyncUP DRIVE.

Począwszy od 18 listopada w sieci T-Mobile dostępne będzie rozwiązanie T-Mobile SyncUP DRIVE, łączące w sobie innowacyjne urządzenie internetu rzeczy (IoT) ZTE z platformą w chmurze i aplikacją mobilną o nazwie Motion. Całe rozwiązanie wspierane będzie przez T-Mobile.

T-Mobile SyncUP DRIVE ma umożliwić przyłączenie do internetu rzeczy prawie każdego pojazdu. Urządzenie współpracuje z pojazdami z rocznika 1996 i młodszymi poprzez podpięcie go do portu OBD-II. Pozwala to nie tylko na odblokowanie dostępu do internetu Wi-Fi 4G LTE pasażerom, ale także umożliwia wykorzystanie zaawansowanych funkcji, jak na przykład wirtualne ogrodzenie, które wysyła powiadomienia, kiedy najbliżsi wjeżdżają na lub opuszczają częste lokacje. Innym przykładem zaawansowanych funkcji są powiadomienia w czasie rzeczywistym, które pomagają zachować bezpieczeństwo całej rodziny oraz powiadomienia o naruszeniu pojazdu zwiększające bezpieczeństwo samochodu nawet wtedy, kiedy właściciela nie ma w okolicy.

Użytkownicy urządzenia T-Mobile SyncUP DRIVE mają już dostęp do nowej aplikacji Motion, która umożliwia:

- diagnostykę samochodową i alarmowanie o potencjalnych problemach i awariach w czasie rzeczywistym,

- dostęp do informacji o serwisowaniu, ubezpieczeniu i konserwacji na podstawie danych takich, jak marka, model i rok produkcji,

- monitorowanie zwyczajów w czasie jazdy. Dane ujawniają momenty, w których dochodzi do przyspieszania, gwałtownego hamowania, czy przekraczania prędkości oraz ukazują wpływ zachowania kierowcy na zużycie paliwa,

- połączenie samochodu z innymi urządzeniami, aplikacjami i usługami internetu rzeczy, włączywszy IFTTT i Amazon Alexa


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:




fot. Freepik