Yahoo zamyka MyBlogLog

25-02-2011, 10:34

Serwis umożliwiający integrację użytkowników odwiedzających wybrane strony internetowe okazał się wielką klapą kalifornijskiego giganta internetowego.

Choć w dobie sukcesów Facebooka zamykanie witryn związanych ze społecznościami może się niezorientowanym wydać nieco dziwne, warto pamiętać, że odsetek tego typu portali, które odniosły sukces jest bardzo niewielki.

>>Czytaj także: Blogi zostaną wyparte przez serwisy społecznościowe?

Sonda
Yahoo powinno zamykać MyBlogLog?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Informacja o zamknięciu MyBlogLog, jaką władze serwisu przesłały niedawno do użytkowników, nie jest bynajmniej zaskoczeniem. Już w grudniu ubiegłego roku firma ogłosiła restrukturyzację, w związku z którą obok MyBlogLog zakończone zostanie także wsparcie dla Delicious umożliwiającego wygodne kolekcjonowanie zakładek.

Choć Delicious nie miało zostać całkowicie zamknięte, lecz sprzedane, ostatnie ruchy Google z pewnością nie wpłyną pozytywnie na ewentualną wycenę serwisu.

Oświadczenie Yahoo wysyłane do użytkowników serwisu
fot. - Oświadczenie Yahoo wysyłane do użytkowników serwisu
Samo MyBlogLog zostało kupione na początku 2007 roku za niebagatelną sumę 10 milionów dolarów. Serwis umożliwiał łatwe stworzenie społeczności dla dowolnej witryny i także Dziennik Internautów integrował w ten sposób swoich czytelników.

Obecna ekspansja między innymi Facebooka, który świetnie sobie radzi z zadaniami MyBlogLog, a także pozwala na znacznie głębszą integrację w serwisach, raczej nie wróżyła witrynie od Yahoo niczego dobrego.

>>Czytaj także: Złe wieści dla Murdocha - The Daily można czytać za darmo w internecie


Źródło: Mashable
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy