Yahoo może sprzedać część Alibaba Group

07-05-2012, 15:18

Już w najbliższych tygodniach Yahoo może ogłosić sprzedaż 15-25% swoich udziałów w chińskim Alibaba Group - poinformowała agencja Reuters, powołując się na osoby związane z transakcją.

Alibaba już od wielu miesięcy prowadzi rozmowy z Yahoo na temat wykupienia swoich udziałów od amerykańskiego koncernu. Skupienie walorów firmy w jednych rękach pozwoliłoby na sprawniejsze zarządzanie spółką.

Czytaj także: Yahoo zwalnia 2 tysiące osób

Zdaniem analityków pytanych przez Reutersa transakcja może nastąpić już w najbliższych tygodniach, a ze względu na klarowny podział aktywów nie powinna rodzić dodatkowych komplikacji. Jedyne utrudnienia pojawiają się w samym Yahoo. 

Koncern przez długi czas nie chciał się zgodzić na sprzedaż swoich 40% udziałów w Alibaba Group, jednak biorąc pod uwagę słabnącą kondycję finansową, udziałowcy wywierają coraz większy wpływ na radę nadzorczą amerykańskiej spółki. Niedawno inwestor z Third Point zauważył nawet, że dyrektor generalny Yahoo w swoim CV skłamał na temat wykształcenia. Firma szybko wydała po tym oświadczenie, nazywając problem "nieumyślnym błędem".

Pod koniec kwietnia Alibaba Group ujawniło jednak słabe wyniki finansowe za pierwszy kwartał. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku firma zarobiła 339,2 miliona juanów (53,8 miliona dolarów), natomiast w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 452,5 miliona juanów.

Czytaj także: Facebook odgryza się Yahoo pozwem za patenty


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy