Wyciekły intymne SMS-y

Dziennik.pl 17-11-2010, 19:50

Dziesiątki prywatnych, w większości bardzo intymnych SMS-ów. Gorące wyznania miłości i pikantne riposty, wysłane przez mężczyznę do ukochanej kobiety. To wszystko mógł przeczytać abonent jednej z sieci telefonii komórkowej po wysłaniu SMS-a przez bramkę internetową. Przedstawiciel operatora sypie głowę popiołem. "To był jednorazowy błąd techniczny. Postaramy się, by już nigdy się nie powtórzył" - mówi.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wiadomości zostały wysłane z bramki SMS sieci Orange od 9 do 17 listopada. Łącznie było ich ponad sto. Wszystkie skierowane do jednej osoby od najprawdopodobniej jednego nadawcy. Wszystkie - wraz z numerem telefonu odbiorcy - zostały ujawnione na stronie internetowej. Wystarczyło wysłać SMS za pośrednictwem bramki, by uzyskać dostęp do tej prywatnej korespondencji.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Telekomunikacji Polskiej, do której należy Orange, tłumaczy, że był to jednorazowy błąd techniczny. "Sprawdziliśmy dokładnie system i wszystko wskazuje na to, że zawiodła technologia. Na pewno nie było to złośliwe działanie człowieka. Już tę usterkę naprawiliśmy" - mówi.

Rzecznik zapewnia, że błąd dotknął tylko jedną osobę. "Kontaktujemy się z nią i jesteśmy gotowi zadośćuczynić za tę szkodę. Jeżeli klientka będzie chciała, możemy nawet w ciągu kilkudziesięciu minut zmienić jej numer telefonu" - informuje.

Więcej szczegółów w serwisie Dziennik.pl w artykule pt. Awaria sieci. Wyciekły intymne SMS-y

sylv

dziennik.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag wyciekitag Orangetag bramki SMS
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.