Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nie ma co się oszukiwać, każdy użytkownik konsoli PlayStation korzysta z niej na różne sposoby. Prawda jest jednak taka, że abonament PlayStation Plus to rozwiązanie, które z pewnością przyda się absolutnie każdemu. Usługa ta została zaprezentowana przez Sony jeszcze za czasów trzeciej generacji konsol owej firmy, dlatego dostępna jest już naprawdę niekrótko. W tamtym czasie użytkownicy PS3 za niedużą miesięczną opłatą mogli cieszyć się regularnie zmieniającą się biblioteką gier, czy też specjalnymi zniżkami. Po premierze PS4 propozycja ta znacznie ewoluowała i obecnie przypomina nam oferty dostępne na innych konsolach. Aktualnie posiada ona wszystko to, co jest potrzebne sporej części z nas. Dlaczego warto korzystać z subskrypcji PlayStation Plus? Ile to kosztuje? Jakie benefity nam zapewnia? Przekonajmy się!

Jakie atrakcje dostępne są za sprawą PlayStation Plus?

Benefity, jakie oferuje nam subskrypcja PS Plus, są naprawdę interesujące. Jest ich wiele, jednak na samym starcie musimy wspomnieć o tych najistotniejszych, do których z pewnością zaliczamy możliwość grania z pozostałymi graczami. Niestety obecnie, jeśli chcemy grać online, będziemy zmuszeni opłacić odpowiedni abonament. Właśnie dlatego zarówno na PlayStation 4, jak i PlayStation 5 potrzebny jest nam zatem abonament PlayStation Plus. Jeśli już go opłacimy, otrzymamy dostęp do infrastruktury PlayStation Network, która stale się rozwija. Poza samą możliwością zabawy z graczami będziemy także liczyli na szereg pozostałych atrakcji, do których z pewnością musimy zaliczyć chat głosowy.

planetagracza.pl wszystko o playstation plus

Zakres opisanych korzyści jest jeszcze większy. Abonenci PlayStation plus mają prawo korzysta ze 100GB pamięci w chmurze, gdzie możliwe jest przechowywanie między innymi zapisów stanu gry. Funkcja ta okazuje się nieoceniona w przypadku, gdy zmieniamy konsolę. W takich wypadkach bardzo łatwo utracić nasze zapisy, a funkcja PS Plus pozwoli nam je zachować. Nie możemy również nie wspomnieć o dodatkowej zawartości, jaką są skórki do broni, czy też postaci do popularnych gier. Na samym końcu wspominamy o funkcji Share Play, dzięki której możliwe jest wirtualne "przekazanie pada" drugiemu graczowi, który uzyska dostęp do kolekcji naszych gier.

Najważniejsze, czyli gry w abonamencie PS Plus

Poza wyżej wspomnianym dostępem do grania online abonament PS Plus wyróżnia się jeszcze jedną wielką zaletą. Mowa oczywiście o tym, że co miesiąc za sprawą subskrypcji tej mamy dostęp do zupełnie nowych tytułów. Co ciekawe, kiedy minie 30 dni i pojawią się nowe gry, te, które zapisaliśmy na naszym dysku, pozostaną do momentu zakończeniu subskrypcji. W związku z tym jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę dużą bazę interesujących propozycji, które zachwycają graczy na całym świecie. 

Nowość, czyli PlayStation Collection

Najmłodsza atrakcja PS Plus to istny as w rękawie Sony. Mowa oczywiście o PlayStation Collection, czyli zestawie kilkunastu gier, do których uzyskujemy swobodny dostęp. Lista jest stała, dlatego nie musimy się przejmować, że po jakimś czasie któryś z tytułów zniknie. Jakie gry znajdziemy w tej kolekcji?

  • Uncharted 4;
  • Monster Hunter: World;
  • God of War;
  • The Last of Us Remastered i inne.

Jak rozpocząć subskrypcję PS Plus?

Subskrypcja PS Plus może zostać przez nas zakupiona zarówno za sprawą karty przedpłaconej, jak i środków, które zgromadzimy na naszym koncie PlayStation Store. Roczne członkostwo to wydatek 240 złotych, jednak możemy także zdecydować się na comiesięczną opłatę w wysokości 37 złotych. Interesującym rozwiązaniem jest również zakup kodu na innych stronach, który zapewni nam roczny abonament. Niekiedy ceny takiej propozycji spadają poniżej 200 złotych, co jest naprawdę atrakcyjną ofertą. O takich i innych promocjach możemy przeczytać na PlanetaGracza.pl.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data