Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Makijaż permanentny jest nazywany także makijażem trwałym lub mikropigmentacją i jest coraz częściej spotykany. Specjalistyczny zabieg kosmetyczny skupia się na trwałym podkreśleniu oczu, ust lub brwi. W przypadku oczy dotyczy on wykonania kreski na górnej lub na dolnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu, a ust uwydatnienie warg. Makijaż permanentny to nic innego jak wykonywanie trwałego makijażu na naszej skórze metodą tatuowania, czyli barwnik zostaje wprowadzony pod skórę za pomocą igły.

Wszytsko co musisz wiedzieć o makijażu permanentnym

Na czym polega wykonywanie makijażu permanentnego?

Podczas wykonywania makijażu permanentnego pod skórę wprowadza się pigmenty wdrażane do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka (do 0,5 mm). Zabieg nie powoduje dyskomfortu, ponieważ w stanie znieczulenia jest wprowadzany pod skórę cieniutką, jednorazową igłą. Trwa to od 1 do 3 godzin i jest to zależne od trudności, obszaru oraz preferencji. Po około 2 dniach skóra zaczyna się złuszczać i powstają strupki, co jest normalną reakcją naszego organizmu i nie należy się tym niepokoić. Gdy strupki znikną, co trwa około 4 tygodni, należy wykonać korektę makijażu, trwającą od 30 min do 2 godzin i polegającą na dopigmentowaniu ubytków.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt makijażu permanentnego w zależności od kondycji skóry i jej typu, jakości i głębokości wprowadzanego barwnika oraz od umiejętności i doświadczenia linergistki. Należy w tym również uwzględnić indywidualną reakcję układu odpornościowego, jak i właściwą pielęgnację oraz systematyczne uzupełnianie barwnika.

Czego nie robić po wykonaniu makijażu trwałego?

Aby pójść na saunę lub na basen, należy poczekać do około miesiąca, aż skóra nie będzie wygojona. W wodzie nie trudno o zakażenie, a wysoka temperatura sauny może spowodować dodatkowe obrażenia i opóźnić proces gojenia.

Jak twierdzi jedna ze specjalistek w zakresie makijażu permanentnego brwi w Krakowie, należy również zaczekać, zanim zdecydujemy się na opalanie, ponieważ niesie to za sobą ryzyko przebarwień. Opalanie się na słońcu lub w solarium może spowodować, że usta, brwi lub oczy, na których mamy makijaż permanentny zaczną bardzo ciemnieć. Warto również zabezpieczyć się przed promieniowaniem UV.

Nie spiesz się z wykonaniem kolorowego makijażu po zabiegu. Skóra musi  odpocząć i całkowicie się zregenerować. W pierwszych dniach zapomnij o nakładaniu tuszu na rzęsy oraz szminki. Należy skupić  się za to  przede wszystkim na pielęgnacji. Najlepiej pierwsze pociągnięcia kosmetykami wykonać po około tygodniu.

Żeby wykonać zabiegi kosmetyczne, również należy poczekać do pełnego wygojenia. Stosowanie peelingów może podrażnić lub zepsuć cały efekt.

Kto nie powinien robić makijażu permanentnego?

Osoby, które cierpią na cukrzycę, posiadają nowotwory, chorują na serce czy nawet mające gorączkę nie powinny podejmować się takiego zabiegu. Z tego makijażu wykluczają także zmiany skórne, grzybice lub skłonność do powstania na skórze blizn. 


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag makijaż permanentny