Wszyscy dziś jesteśmy Anonymous i atakujemy... co popadnie

06-11-2012, 01:41

Spisek prochowy zorganizowany przez Guya Fawkesa, którego Anonymous obrali za swego patrona, został wykryty w nocy z 4 na 5 listopada 1605 roku. Haktywiści uczcili rocznicę w specyficzny dla siebie sposób.

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy w Dzienniku Internautów o zapowiedzi "wyłączenia" Facebooka. Anonymous mieli dać w ten sposób nauczkę Zyndze - producentowi gier przeglądarkowych, który współpracuje z serwisem Zuckerberga i przymierza się właśnie do zwolnienia tysiąca osób. Do tego konkretnego ataku nie doszło, warto jednak wspomnieć o wielu innych, przeprowadzonych przez różne grupy sympatyzujące z Anonymous.

Jedną z pierwszych ofiar świętowania Dnia Guya Fawkesa była stacja telewizyjna NBC, której strona uzyskała następujący wygląd (po kliknięciu w obrazek można obejrzeć jego powiększoną wersję):

Zhackowana strona NBC

Źródło: ArsTechnica

Jak informuje ArsTechnica, podobny los spotkał liczne podstrony tego serwisu. Atakujący umieścili na nich fragment wiersza z filmu "V jak Vendetta", który nawiązuje do historii nieformalnego patrona Anonymous. Podmiany dokonała jednak inna grupa, podpisująca się jako Pyknic.

Przy okazji zhackowała też stronę fanowską Lady Gagi. Jak podaje ArsTechnica, obie witryny korzystały z forum Invision Power Services i nie pofatygowały się zainstalować najnowszych poprawek.

Informacja o problemach Lady Gaga Daily na Twitterze

Powiecie, że to dziecinada... i słusznie. Zajmijmy się poważniejszymi atakami, którym towarzyszyły wycieki poufnych danych. Na szczególną uwagę zasługują dokonania grupy Hack The Planet, w skrócie HTP. W serwisie Pastebin opublikowała ona informację o udanym ataku na stronę ImageShack, która oferuje darmowy hosting grafiki.

Informacja o włamaniu na serwery ImageShack

Z dalszej części dokumentu - a jest on naprawdę długi i bardzo szczegółowy - możemy się dowiedzieć, że włamywaczom z HTP nie oparł się także Symantec, znany producent rozwiązań zabezpieczających (w tym przypadku grupa uzyskała dostęp do baz danych firmy).

Informacja o włamaniu na serwery Symanteca

Na kolejnej stronie dowiecie się, czy PayPal faktycznie komuś uległ, jak podały dziś media.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031