Wszyscy dziś jesteśmy Anonymous i atakujemy... co popadnie

06-11-2012, 01:41

Spisek prochowy zorganizowany przez Guya Fawkesa, którego Anonymous obrali za swego patrona, został wykryty w nocy z 4 na 5 listopada 1605 roku. Haktywiści uczcili rocznicę w specyficzny dla siebie sposób.

ciąg dalszy...

Niebezpiecznik informuje, że Anonymous Australia pochwalili się na Twitterze pozyskaniem danych logowania do prawie 28 tys. kont w usłudze PayPal. Link podany na poniższym zrzucie ekranu już nie działa, zapewne po interwencji firmy, której rzecznik zaprzeczył doniesieniom o włamaniu. Z późniejszych informacji wynika, że udostępnione (i błyskawicznie usunięte) dane mogły pochodzić z serwera usługi hostingowej ZPanel.

Informacja o włamaniu na stronę PayPal

Pojawiła się też informacja o ataku na serwery Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, OBWE (ang. Organization for Security and Co-operation in Europe, OSCE), której celem jest zapobieganie konfliktom w naszej części świata. Grupa podpisująca się jako Par:AnoIA, kradnąc poufne dokumenty, chciała zwrócić uwagę na manipulacje, do których doszło podczas wyborów na Ukrainie. Tak przynajmniej wynika z jej komunikatu:

Informacja o włamaniu na stronę OBWE

Z kolei grupa LulzSec, która - zdawało się - podupadła po licznych aresztowaniach, przypomniała o sobie, podmieniając jedną z rządowych stron Ekwadoru:

Zhackowana strona rządowa Ekwadoru

Na końcu prezentujemy stronę Ascension Australia, która również została podmieniona - znajdziemy na niej (wreszcie!) wszystkim dobrze znane logo Anonymous i hashtag #OpFreeAssange:

Zhackowana strona Ascension Australia

Słyszeliście o jakichś jeszcze atakach związanych z chęcią upamiętnienia Dnia Guya Fawkesa? Chętnie uzupełnimy artykuł. A może żałujecie, że nie doszło do zapowiadanego wcześniej "wyłączenia" Facebooka?

Przy okazji - wiecie, że grupa GhostShell wypowiedziała wojnę Rosji i udostępniła już pierwszą partię danych, które wyciekły m.in. z agencji rządowych?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930