Wpisy z Google+ zobaczysz w Gmailu

23-08-2011, 07:18

Do Gmaila został dodany widżet prezentujący ostatnie wpisy nadawcy e-maila z Google+. To mały, ale ważny krok w kierunku integracji usług Google'a.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowy widżet wygląda jak na obrazku poniżej. Po prostu obok odebranej wiadomości e-mail widzimy informację o tym, jakie wpisy zamieściła na Google+ osoba, od której dostaliśmy wiadomość.

Widżet Google+ w Gmailu
fot. Google - Widżet Google+ w Gmailu

Widżet będzie stopniowo wprowadzany na konta Gmail. Zobaczą go ci użytkownicy, którzy posiadają konta Google+. Nie powinno być problemów z prywatnością. Widżet w Gmailu będzie działał według zasad przyjętych na Google+, zatem zobaczymy wyłącznie wpisy publiczne lub wpisy od osób, które dodały nas do kręgów.

>>> Czytaj: Przycisk "Lubię to" zabroniony w niemieckim landzie

O wprowadzeniu widżetu poinformował we wpisie na Google+ Mark Striebeck z Google'a. Wspomina on o "pierwszym małym kroczku", ale osoby komentujące jego wpis nie mają wątpliwości, że jest to krok bardzo ważny. Google ma wiele udanych usług, które mogą stanowić jedną całość, ale firmie nie zawsze udaje się przekonać do tego użytkowników. Na chwilę obecną takie połączenie Google+ i Gmaila wydaje się ciekawe. Niektórzy komentujący uważają, że integracja powinna zajść w drugą stronę, tzn. dobrze byłoby widzieć e-maile w Google+.

Wcześniej wspominaliśmy o integracji Google+ i YouTube, co umożliwia wspólne oglądanie materiałów wideo. Google zapowiedział też, że w wynikach wyszukiwania znajdziemy dodatkowe informacje na temat tego, co lubią nasi znajomi.

>>> Czytaj: Facebook i Twitter pobiły rekordy popularności w USA


Następny artykuł » zamknij

Google: Kupować czy nie?

Źródło: Google+


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.