Włamania do systemu NASDAQ

redakcja 05-02-2011, 18:20

Do systemu pozagiełdowego, regulowanego rynku akcji w Stanach Zjednoczonych kilkukrotnie włamywali się cyberprzestępcy.

Światowe giełdy są obiektem obserwacji nie tylko informatycznych gigantów, ale również hakerów, czy bardziej właściwie - crackerów. Dzięki przełamaniu informatycznych zabezpieczeń mogą oni wpływać na zawierane transakcje, choć na razie tego typu praktyk oficjalnie nie potwierdzono.

>>Czytaj także: Haker wykradł żetony do pokera warte 12 milionów dolarów

Sonda
Posiadasz konto w internetowym banku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Przedstawiciel rządu powiedział agencji Associated Press, że "trwa dochodzenie, które ma na celu zidentyfikowanie komputerów, z których kilkukrotnie włamano się do sieci firmy obsługującej NASDAQ". Jednocześnie zapewnia, że "hakerom nie udało się zaburzyć działania giełdowej platformy, a śledczy starają się obecnie ustalić także możliwe motywy cyberataków".

Ataki miały być dokonywane wielokrotnie na przestrzeni ostatniego roku. Jeden ze śledczych badających sprawę włamań do NASDAQ, który nie chciał zdradzać swojej tożsamości ze względu na toczące się śledztwo, stwierdził, iż "wygląda na to, że włamywacze tylko się rozglądali".

Na razie nie ustalono, z którego kraju dokonywano ataków, jednak niektóre dowody wskazują na Rosję. Nie jest to na razie jednak potwierdzone i być może cyberprzestępcy używali tylko rosyjskich serwerów pośredniczących.

>>Czytaj także: Hakerzy blokują strony rządowe w Egipcie


Źródło: Yahoo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031