Chińczycy próbowali phishingu na pracownikach brytyjskiego Foreign Office

GazetaPrawna.pl 05-02-2011, 18:32

Chiński wywiad usiłował przeniknąć do systemu komputerowego brytyjskiego Biura Spraw Zagranicznych - informuje "Guardian", powołując się na wypowiedź szefa resortu Williama Hague'a na Monachijskiej Konferencji o Bezpieczeństwie.

Wprawdzie Hague mówił oficjalnie tylko o "wrogiej agencji wywiadowczej obcego państwa", ale źródła znające kulisy tej sprawy potwierdziły gazecie, że minister miał na myśli wywiad Chin. Atak został wykryty i powstrzymany.

Według Hague'a trzech pracowników resortu otrzymało "niewinnie wyglądający mail w sprawie zbliżającej się dyplomatycznej wizyty w regionie". "W rzeczywistości pochodził od wrogiej agencji wywiadowczej obcego państwa i w dołączonym załączniku zawierał kod zdolny zaatakować komputer. Na szczęście pracownicy resortu zidentyfikowali go i zneutralizowali, zanim mógł się uaktywnić" - cytuje "Guardian" wypowiedź ministra.

"Jest to niewątpliwa nowość. Rząd brytyjski jest gotów przyznać, że za atakiem stało państwo. Dotychczas nigdy tego nie mówił" - wskazał Alexander Neill z ośrodka badawczego RUSI zajmującego się zagadnieniami bezpieczeństwa.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Chiński wywiad złamał brytyjskie zabezpieczenia komputerowe

PAP

gazeta prawna


Następny artykuł » zamknij

Siódme urodziny Facebooka

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Wielka Brytaniatag spamtag phishingtag Foreign Officetag Chiny
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930