Wkrótce trzeci atak na Sony?

06-05-2011, 10:41

To prawdopodobnie nie koniec i tak ogromnych już kłopotów japońskiego producenta konsol.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na początku maja dokonano drugiego ataku na serwery Sony, jednak cyberprzestępcy najprawdopodobniej na tym nie poprzestaną.

>>Czytaj także: FBI ostrzega: Podrobione wideo z bin Ladenem to wirus

Sonda
Będzie trzeci atak na Sony?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Już teraz straty powstałe w wyniku włamań szacuje się na około 2 mld dolarów, przy czym warto wziąć pod uwagę, że niezadowoleni użytkownicy wkrótce prawdopodobnie również zaczną się domagać odszkodowań od Sony.

Sytuacji japońskiego producenta nie poprawia fakt, że świadomie korzystał on z nieaktualizowanego oprogramowania (przynajmniej na części z atakowanych serwerów). Część winy za zaistniałą sytuację ponosi zatem również Sony, a klienci w sądach zapewne nie omieszkają o tym przypomnieć.

Według serwisu CNET jeszcze w tym tygodniu w internecie mają zostać udostępnione korporacyjne dane Sony, w tym szczegółowe informacje na temat użytkowników. Byłby to szczególnie dotkliwy cios, biorąc pod uwagę, że choć w przypadku poprzednich włamań również wykradziono dane, nikt nie udostępnił ich prawdopodobnie szerszej publiczności.

Z pewnością nie byłoby to też działanie zgodne z zasadami, którymi kieruje się haktywistyczna grupa Anonymous, oskarżana przez Sony o ataki. Przypomnijmy, że "Anonimowi" kategorycznie zaprzeczają, jakoby mieli coś wspólnego z ostatnimi włamaniami.

>>Czytaj także: Twórca Wikileaks: Facebook najlepszym narzędziem do śledzenia w historii


Źródło: CNET


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.