Windows Phone gotowy na NFC

11-12-2011, 13:18

Microsoft potwierdził, że nowa wersja systemu Windows Phone jest gotowa do obsługi technologii zbliżeniowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W rozmowie z serwisem TechRadar Will Coleman z Microsoftu poinformował, że nowa wersja platformy mobilnej przygotowywana przez giganta z Redmond już teraz wspiera technologię NFC.

Czytaj także: Microsoft może zdalnie usuwać aplikacje z Windows 8

- Z tego co wiem, NFC już teraz wspierane jest przez Windows Phone'a, jednak musi być włączone również przez twórców samych urządzeń - powiedział Coleman. - Jeśli więc jakiś twórca sprzętów będzie chciał wykorzystywać tę technologię, nie ma ku temu żadnych przeszkód.

Zdaniem pracownika Microsoftu NFC może być tajną bronią firmy w walce z konkurentami. Już wkrótce mają zostać zaprezentowane "ekscytujące zastosowania" technologii zbliżeniowych opracowane przez giganta z Redmond. Myślę, że stanie się to już w bardzo nieodległej przyszłości - powiedział Coleman.

Przedstawiciel Nokii poinformował z kolei, że żaden z czterech zaprezentowanych niedawno smartfonów z serii Lumia, nie obsługuje na razie technologii NFC. Jak jednak zapewnia, popularyzacja tego typu rozwiązań nie stoi pod znakiem zapytania, a jest jedynie kwestią czasu. Warto przypomnieć, że rozwiązania zbliżeniowe mogą być wykorzystywane np. do wykonywania płatności elektronicznych, ale mają również dziesiątki innych zastosowań.

Czytaj także: Nokia udostępnia poprawki dla Lumii 800


Źródło: TechRadar


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.