Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wilgoć w domach? Potrzebne będzie osuszanie budynków

19-07-2022, 15:34

Problem wilgoci dotyczy domów, budynków wielorodzinnych, a także obiektów firmowych i publicznych. Do osuszania stosuje się różne metody, ale nie wszystkie są skuteczne. Dlaczego?

Wiele osób przystępując do osuszania budynków, skupia się na skutkach, a nie przyczynach powstawania wilgoci. Pozytywne efekty nawet często się pojawiają. Niestety są zwykle krótkotrwałe, bo problem powraca. Kolejny raz wyciągasz nagrzewnicę lub osuszacz z garażu, aby stawić czoła wilgoci. Istnieje bardziej efektywny sposób, aby uporać się z problemem wilgoci. To System Aquapol®. Co jest sekretem jego skuteczności? 

Wilgoć w domach? Potrzebne będzie osuszanie budynków

Jak działa System Aquapol®?

Narzędzie jest bezinwazyjne i odwraca proces podciągania kapilarnego. Cóż to takiego? Najprościej ujmując to sytuacja, w której mury „chłoną” wodę z gruntu. Następnie ciecz przedostaje się na kolejne kondygnacje, przeważnie trafia do piwnic lub jeśli budynek ich nie ma na parter, a następnie przedziera się do dalszych części mieszkalnych. System Aquapol® odwraca proces wędrówki wody, kierując go w stronę gruntu. Jednocześnie narzędzie tworzy skuteczną barierę dla wilgoci. Masz 20-letnią gwarancję na ochronę przed problemem wilgoci. Takie rozwiązanie znajdziesz na: Aquapol.pl Ankieta | Aquapol.pl.

Dlaczego System Aquapol® działa?

Metoda jest skuteczna przede wszystkim przez sposób swojego działania, ale także dzięki odpowiedniej kalibracji. W okresie pierwszych 36-miesięcy każdego roku pojawi się u Ciebie technik. Jego zadaniem jest sprawdzenie skuteczności działania urządzenia, postępów związanych z redukcją wilgoci i efektywnością zabezpieczenia. 

Taka osoba optymalizuje pracę systemu, aby działał możliwie najskuteczniej. Trzykrotna wizyta pozwoli na dokładne działania, aby przez lata chronić budynek przed wilgocią.

Dlaczego czasami inne rozwiązania zawodzą?

Przede wszystkim dlatego, że właściciele nieruchomości „leczą ból, a nie przyczyny jego powstawania”, jak to głoszą reklamy z lekami. W tym wypadku wystarczy zamienić słowo „ból” na „wilgoć” i masz analogiczną sytuację. Najważniejszym zadaniem jest zdiagnozowanie przyczyny powstawania wilgoci.

Zdarzyć się może, że pęknięta rura narobi bałaganu w piwnicy. Wówczas straż lub specjalistyczna firma wypompuje nieczystości i wodę, a po tym można przejść do osuszania. Przydadzą się nagrzewnice, osuszacze, a często także zwykłe wietrzenie pomieszczeń.

Jeśli jednak wilgoć podchodzi z gruntu to trzeba zdiagnozować czy budynek ma izolację, a jeśli tak, to czy nie jest ona uszkodzona. Dopiero po usunięciu źródła wilgoci można przystąpić do osuszania budynku.

Oczywiście można zacząć osuszać budynek wcześniej, ale skuteczność tego działania może być mizerna. Stały dopływ wody sprawi, że ściany nadal będą ją chłonęły i transportowały w murach. Chwilowa poprawa stanu ścian szybko się pogorszy, jeśli nie uda Ci się usunąć źródła wilgoci. Nie wiesz, jak to zrobić? Zdaj się na doświadczoną firmę.

Osuszanie budynków – raz, a porządnie

Problem z wilgocią w domu jest poważny, bo może prowadzić do wykwitów szkodliwych grzybów, czyli pleśni. Walkę z wilgocią najlepiej zacząć od usunięcia jej źródła. Jeśli chcesz mieć pewność, że problem zniknie praktycznie na zawsze, postaw na System Aquapol®.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E




Tematy pokrewne:  

tag wilgoćtag osuszanie budynków