Wikimedia otworzy biuro w Indiach

31-10-2010, 08:29

Będzie to pierwsze jej biuro poza granicami Stanów Zjednoczonych. Początkowo zatrudnienie znajdą w nim maksymalnie cztery osoby.

Wikimedia Foundation to organizacja non-profit, działająca od marca 2003 roku, opiekująca się projektami opartymi na Wiki. Jej największym projektem jest Wikipedia, internetowa encyklopedia. Większość pracy wykonywana jest przez wolontariuszy, jednak konieczne jest także zapewnienie wsparcia technicznego czy medialnego. Tym zajmują się amerykańskie biura Wikimedii.

Sonda
Korzystasz z projektów Wikimedii?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Już niedługo to się jednak zmieni. Jimmy Wales, założyciel Fundacji, w rozmowie z indyjskim serwisem CIOL, powiedział, że w najbliższym czasie w Indiach otwarte zostanie pierwsze zagraniczne biuro Wikimedii. Dokładna lokalizacja nie jest jednak jeszcze znana.

>> Czytaj także: Microsoft pomaga w tłumaczeniu Wikipedii 

Początkowo w Indiach zatrudnione zostaną maksymalnie cztery osoby. Zajmować się one będą przede wszystkim planowaniem strategicznym, a także współpracą z wolontariuszami w rozwiązywaniu ich problemów (głównie wsparcie techniczne). W początkowej fazie ich identyfikacja będzie podstawowym działaniem.

Rozważane były jeszcze lokalizacje w Europie i Afryce. Uznano jednak, że Stary Kontynent tego typu inwestycji nie potrzebuje, natomiast w Afryce występują poważne problemy nawet z podstawową infrastrukturą telekomunikacyjną.


Źródło: CIOL
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Wikipediatag Wikimediatag Indie
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy