Mini dźwig znajduje zastosowanie przy budowie konstrukcji szklanych i stalowych, pracach wyburzeniowych oraz demontażowych. Kompaktowe żurawie nadają się zarówno do pracy na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. Jakie są rodzaje mini dźwigów?
Mini dźwig to bardzo funkcjonalne urządzenie, które może pracować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz różnych obiektów. Nie straszne im grząskie podłoża i strome tereny, a nawet marmurowe posadzki. Urządzenia wyróżnia lekkość i kompaktowość, ale również możliwość pracy z materiałem ważącym 8 ton. Mini żurawie mogą wjeżdżać do budynku przez standardowe drzwi oraz pracować na ich dachach. Ponadto (ze względu na swoją funkcjonalność i krótszy czas wykonywanych prac budowlanych) przyczyniają się do obniżenia kosztów inwestycji.
Jedną z firm oferujących kompaktowe i bezpieczne w trakcie użytkowania mini dźwigi jest firma Maeda. W zróżnicowanej ofercie marki znajdziemy sprzęty o różnych wymiarach pracujące z obciążeniem od 1 do 8 ton. Najmniejszym mini żurawiem do pracy na stromym terenie, zboczach, a nawet w muzeum jest model MC 104 CER o udźwigu wynoszącym 995 kilogramów. Sprzęt o najmniejszej wadze posiada silnik elektryczny i maksymalną długość wysięgnika o wartości 5,30 metra.
Jeszcze węższą konstrukcją może się pochwalić model MC 174 CRM o szerokości równej 59 centymetrów. Taki rozmiar mini żurawia umożliwia przemieszczanie się między otworem drzwiowym i pracę w najbardziej wymagających warunkach.
Jednak jednym z najpopularniejszych mini żurawi wśród produktów Maeda jest model MC 285-3, który znajduje zastosowanie w różnych sytuacjach. Może pracować w miejscach nieosiągalnych dla klasycznych żurawi i przenosić materiał wynoszący prawie 3 tony. MC 285-3 można ustawiać na stropach, dzięki czemu jest bardzo pożyteczny w przypadku budowy fasad.
Oprócz lekkich i kompaktowych mini żurawi marka Maeda oferuje również sprzęty pracujące z materiałem wynoszącym nawet 8 ton. Najmocniejszy model mini żurawia typu MC to MC 815C o wadze własnej równej 9 ton. Wysokość podnoszenia tego modelu wynosi blisko 20 metrów. Sprzęt służący do pracy z wyjątkowo dużymi ciężarami został wyposażony we wskaźniki i czujniki obciążenia, alarmy nachylenia i blokady podpory. Do przenoszenia obciążenia o wadze 6 ton służy z kolei Maeda CC 1485 ważący 15,7 ton. W porównaniu do poprzednika CC 1485 posiada napęd łańcuchowy, co umożliwia mu pracę w terenie. Budowa gąsienicowych mini żurawi sprawia, że takie urządzenia mogą pracować przy budowie tuneli oraz metra. Dzięki tak kompaktowym mini dźwigom inwestor może skrócić czas budowy oraz uniknąć wysokich kosztów związanych z żurawiami wieżowymi.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|