Wideo dnia: Broń open source do wydrukowania w 3D

05-12-2012, 20:35

Drukarki 3D pozwalają na tworzenie niemal dowolnych obiektów, czasem również bardzo groźnych...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Grupa Defense Distributed, która ma nadzieję na to, że powszechny dostęp do broni wpłynie pozytywnie na poziom bezpieczeństwa ludności, przygotowała "Wiki Weapon". Jest to po prostu projekt broni, który oparty został o model karabinu szturmowego AR-15. Jej unikalną cechą jest jednak fakt, że... można ją wydrukować...

Pistolet z plastiku?

Sonda
Popierasz projekt broni open source?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Drukowanie pistoletu na kartce papieru oczywiście wiele by nie dało. Defense Distributed wypożyczyli więc drukarkę 3D od firmy Stratasys, jednak gdy jej pracownicy dowiedzieli się, do czego była wykorzystywana, szybko zabrali swój sprzęt. Bardziej liberalne podejście miała firma Objet, która zgodziła się na udostępnienie urządzenia do produkcji części karabinu. Na razie urzędnicy z USA nie odnieśli się w żaden sposób do tego typu eksperymentów.

Broń nie może być jednak wykonana z plastiku w całości. Choć istnieją drukarki 3D, które potrafią tworzyć metalowe obiekty, koszt tego typu urządzeń zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe większości ludzi - projekt open source nie skupia się więc na tego typu elementach.

Ostra amunicja

Plastikowa broń wykorzystuje prawdziwą amunicję 5,7x28 mm. Niestety (a może na szczęście) projekt, choć działa, to jednak niezbyt długo - po kilku strzałach całość rozpada się dosłownie na kawałki. Zobaczcie zresztą sami:


Źródło: ExtremeTech


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


Tematy pokrewne:  

tag wideotag strzałtag open sourcetag drukarka 3Dtag drukarkatag broń
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.