Weekendowa promocja: Rozmowa kwalifikacyjna

ARTYKUŁ PROMOCYJNY 26-10-2012, 07:16

Poznaj najlepsze odpowiedzi na podchwytliwe pytania, jakie padają podczas rozmowy kwalifikacyjnej i wygraj wyścig o pracę, zostawiając w tyle wszystkich konkurentów.

Rozmowa kwalifikacyjna Rozmowa kwalifikacyjna to nie jest zwykła formalność. Odpowiedzi, jakich udzielisz rekruterowi, zadecydują o tym, czy zobaczy on w Tobie idealnego kandydata na proponowane stanowisko, czy może beznadziejny przypadek, którym nie warto zawracać sobie głowy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej czekają Cię:

  1. Pytania otwarte - bardzo często są to banalne pytania, których zupełnie się nie spodziewasz, a które sprawdzają przytomność umysłu, wiedzę o firmie lub branży.

  2. Pytania sugerujące - trzeba uważać na te pytania, ich celem jest wciśnięcie w Twoje usta czegoś, czego nie chcesz ujawniać lub jest nieprawdą. Jeśli nie wiesz, jaki jest cel tych pytań, prawdopodobnie ulegniesz sugestii i powiesz o sobie coś, czego nie powinno się mówić przy rekrutacji.

  3. Pytania projekcyjne - mają one na celu ominięcie świadomości i ujawnienie jak najwięcej informacji o Tobie. W psychologii wykorzystuje się je, ponieważ potrafią zmniejszyć kontrolę nad tym, co mówimy. Zachęcają one do zaprojektowania odpowiedzi, nawet gdy się jej nie zna. Zadając takie pytania, osoba rekrutująca może zagłębiać się w Twój system wartości, pogląd na pracę, stereotypy patrzenia na świat, wizję siebie i świata.

  4. Pytania zamknięte - bardzo rzadko spotyka się takie pytania, choć oczywiście mogą się zdarzyć. Gdy ktoś zapyta Cię na przykład, czy wolisz pracować sam, czy raczej w grupie, nie daj się skusić na krótką odpowiedź wskazującą jedną z propozycji. Taka zdawkowa reakcja nie postawi Cię w dobrym świetle, warto powiedzieć coś więcej, wykorzystać sytuację do pozytywnego opisania siebie i podania jak największej liczby przykładów.

Najważniejsze to nie wpaść w pułapkę, jaką zastawia na Ciebie osoba rekrutująca. Z książki Rozmowa kwalifikacyjna dowiesz się, na czym polega podchwytliwość różnych pytań i co możesz zdradzić, odpowiadając na nie. Autor pokaże, jak takie pytania wykorzystać do własnych celów i dostać pracę na dobrych warunkach.

Wydawca jest na tyle pewny jakości wiedzy zawartej tej publikacji, że udziela wiecznej gwarancji. Jeśli zakupiona książka nie spełni Twoich oczekiwań, będziesz mógł ją zwrócić w dowolnym terminie, odzyskując 100% zainwestowanych w nią pieniędzy.

Do końca tego weekendu, tj. do północy 28 października, wersję elektroniczną (PDF) można kupić 50% taniej, z kolei za wersję drukowaną zapłacimy 25% taniej.

Dowiedz się więcej i zamów: Rozmowa kwalifikacyjna

Interesują Cię książki innego typu? Oto przegląd najnowszych e-booków, wydanych przez Złote Myśli. Kliknij w okładkę, aby przejść do opisu wybranej książki.

Biznes XXI wieku MNEMObiznes Niewyobrażalny potencjał
NLP wg Dantego Myśl jak człowiek biznesu Jak zostać szefem
Finansowy spokój Fastlane Milionera Dzieci szczęścia
Praca. Kochaj albo rzuć! Jak jeździć oszczędnie Planuj i bogać się

Więcej e-booków, audiobooków i książek znajdziesz na stronie Złotych Myśli


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy