Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Virtualo: już pół tysiąca tytułów na Kindle i Androida

31-01-2012, 18:28

Obecnie baza tytułów wynosi ponad pół tysiąca i zgodnie z planem w ciągu najbliższych tygodni wzrośnie do tysiąca. Baza Virtualno zwiera głównie bestsellery i najczęściej poszukiwane tytuły z kilku ostatnich miesięcy.

- E-booki w formacie MOBI to odpowiedź na sygnały zgłaszane nam od kilku miesięcy przez naszych klientów, którzy mają czytnik Kindle i do tej pory nie mieli dostępu do naszej oferty - mówi Robert Rybski, Prezes Virtualo.

Na konwersję do formatu MOBI zdecydowało się dwanaście dużych polskich wydawnictw, a lista nie jest jeszcze zamknięta. E-booki na Kindle’a zabezpieczone są znakiem wodnym. Dodanie nowego formatu nie jest jedyną zmianą, bowiem przynajmniej siedem wydawnictw (m.in. Świat Książki, W.A.B., Zysk i Ska, G+J i Drzewo Babel) zdecydowało się na sprzedaż e-booków w formacie EPUB, zabezpieczonych watermarkiem, rezygnując tym samym z Adobe DRM.

Czytaj też: Ruszyła platforma dla self-publisherów Virtualo

Na Kindle’u przeczytać można bestsellery i najlepsze tytuły ostatnich miesięcy, m.in. kryminały Larssona (Czarna Owca), „Cmentarz w Pradze” i e-booki Mc’Carthy’ego (Literackie), „Mapę i terytorium” (W.A.B.), biografię Steve’a Jobsa (Insignis). Dostępne są również tytuły Stasiuka, Szczygła i Hugo-Badera (Czarne), „Drwal” (Świat Książki), e-booki Kinga i Cobena (Albatros), „Gra o tron” (Zysk i Ska), nowość Paulo Coelho pt. „Alef” (Drzewo Babel), wszystkie trzy części „Cukierni pod Amorem” (Nasza Księgarnia), popularna seria o Blondynce (G+J) oraz tytuły Pilipiuka i Piekary (Fabryka Słów).

Do Android Marketu trafiła niedawno aplikacja Virtualo na Androida. Posiadacze smartfonów z tym popularnym systemem operacyjnym będą mieli dostęp do swojej biblioteki poprzez czytnik z ośmioma bezpłatnymi tytułami na start. Pracujemy nad uruchomieniem księgarni na urządzenia mobilne, która będzie połączona z aplikacją na Androida i będzie również dostępna przez przeglądarki internetowe - mówi Mariusz Prema, Dyrektor IT w Virtualo.

Firma planuje dalszy rozwój aplikacji, w tym również obsługę formatu MOBI oraz audiobooków. W maju 2011 Virtualo udostępniło aplikacje na iPada i iPhone’a.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły: