Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kolejny zmasowany atak na użytkowników najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Nie otwierajcie maili z prośbą o zmianę danych do logowania.

400 milionów użytkowników serwisu społecznościowe Facebook znalazło się na celowniku cyberprzestępców. Według firmy McAfee we wtorek rozpoczęli oni rozsyłanie milionów wiadomości e-mail, w których informują posiadaczy profili o tym, że ich hasła zostały zresetowane. Proszą także o otwarcie załącznika, dzięki czemu uzyskają nowe dane do logowania.

W rzeczywistości jednak dojdzie do zainstalowania na dysku twardym komputera złośliwego oprogramowania, którego celem jest kradzież danych do logowania, numerów kart kredytowych czy innych ważnych informacji.

>> Czytaj także: Facebook osaczony przez cyberprzestępców

Nie pierwszy raz użytkownicy Facebooka padli ofiarą cyberprzestępców. Wcześniej jednak do tego celu wykorzystywana była poczta wewnętrzna serwisu. Teraz użyto tradycyjnej poczty elektronicznej.

Specjaliści do spraw bezpieczeństwa ostrzegają przed klikaniem w jakiekolwiek załączniki od nieznanych nadawców bądź o dziwnej treści. Jednocześnie spodziewają się, że zarażonych zostaną miliony komputerów.

Tytuł maila ze złośliwym oprogramowaniem to "Facebook password reset confirmation customer support".


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Reuters za McafeeOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik