Usuwanie znamion - pieprzyków Łódź

28-06-2021, 09:04

Każdy człowiek na ziemi posiada swój własny, osobisty zestaw pieprzyków, zmian skórnych, znamion, plam. Każda z nich ma swój własny kolor, kształt, wielkość. Najbardziej popularne są zmiany barwnikowe, które potocznie nazywane są pieprzykami. Dość często występują również czerwone i płaskie naczyniaki, brodawki łojotokowe, cieliste i miękkie włókniaki. Wszystkie te zmiany skórne warto osobiście kontrolować i obserwować, a w momencie wystąpienia niepokoju spowodowanego przekształceniem się danej zmiany, np. poprzez zmianę wielkości lub koloru, należy skonsultować się z lekarzem i rozważyć usunięcie. Im szybciej Pacjent dostrzeże niekorzystne objawy, tym bardziej troszczy się o własne zdrowie – niestety bardzo łatwo przeoczyć ostatni moment przed rozwojem nowotworu skóry.

Czym są oraz skąd się biorą pieprzyki?

Znamiona barwnikowe wzięły swoją nazwę od nagromadzania się komórek barwnikowych, inaczej nazywanych melanocytami. Pieprzyki charakteryzują się zróżnicowanym kształtem, tym samym wykazują różne zdrowotne znaczenia. Pieprzyk może mieć zarówno kształt regularny, który wyraźnie odznacza się od skóry danej osoby, a równie często jego krawędzie są postrzępione i nieregularne. Zazwyczaj gama kolorów pieprzyka waha się od koloru czerwonego, po brązowy, aż po czerń. Sporadycznie, aczkolwiek są takie przypadki, kiedy pieprzyk pojawia się w odcieniach niebieskiego.

Zdarza się, że ludzie mają trudność w odróżnieniu nowo powstałego pieprzyka od kleszcza, ponieważ mogą one przybierać niewielkie rozmiary. Warto również napomknąć, że rozmieszczenie pieprzyków, tak samo jak ich ilość, a także wielkość jest indywidualną sprawą osobniczą konkretnej osoby, zaliczając w to genetyczne uwarunkowania.

Które pieprzyki powinny budzić niepokój?

Niebezpieczeństwem związanym z pieprzykami jest ich ilość oraz powszechność występowania. W ten sposób ludzie traktują je jako coś zupełnie normalnego, zupełnie nie zwracając na nie uwagi. Jest to duży błąd. Należy systematycznie obserwować własne ciało, a wszelkie pieprzyki, które charakteryzują się swędzeniem lub krwawieniem wymagają jak najszybszej konsultacji z lekarzem. Jest to o tyle ważne, że część pieprzyków ma zdolność do przemieniania się w zmianę nowotworową, np. w czerniaka, który zaliczany jest do zmian nowotworowych złośliwych, mogący dawać później liczne przerzuty.

Jak usunąć kurzajki i zmiany skórne?

Istnieje możliwość usuwania kurzajek oraz innych zmian skórnych także u dzieci, a przesłanki do wykonania zabiegu mogą mieć naturę zarówno zdrowotną, jak i estetyczną. Należy w takim przypadku udać się w pierwszej kolejności do lekarza specjalizującego się w wycinaniu zmian u dzieci.

Kurzajki inaczej nazywane są brodawkami wirusowymi. Są to naroślą, najczęściej pojawiające się na dłoniach lub stopach wywołane przez wirusa. Dość często atakuje on dzieci i młodzież. Rodzice dzieci zainfekowanych bardzo często popełniają znaczący błąd w leczeniu, podejmując samodzielne próby usunięcia powstałych zmian, co jedynie doprowadza do rozsiania wirusa po ciele dziecka, a także infekując przy tym rodzica.

W gabinecie w Łodzi https://dermatochirurgia.com.pl/ można bezpiecznie usunąć kurzajki bez ryzyka zakażenia. Nasz profesjonalny personel dokłada wszelkich starań, aby wykonanie było estetyczne, minimalizując ryzyko powstania dużej i widocznej blizny po zabiegu. Za każdym razem nasi Pacjenci mają podawane znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zachowana jest świadomość z jednoczesnym zapewnieniem komfortu eliminując ból. Po zabiegu zostaje na skórze niewielka rana, która bardzo szybko się goi. Nasi chirurdzy usuwają zarówno znamiona barwnikowe, jak i inne, wszelkie zmiany skórne.

Usuwanie znamion metodą chirurgiczną

W momencie gdy zmiana na skórze poddawana jest badaniom histopatologicznym, usuwa się daną zmianę, jednocześnie pobierając nieuszkodzoną próbkę materiału do badania. Decyzja o wyborze metody zabiegowej leży w kwestii lekarza ze specjalnością dermatologia, chirurgia lub chirurgia onkologiczna na podstawie wyników z badania dematoskopowego znamienia.

W gabinecie mieszczącym się w Łodzi https://dermatochirurgia.com.pl/ wszelkie usuwanie zmian skórnych zawsze odbywa się przy podaniu znieczulenia miejscowego, gdzie wycina się chorobowe miejsce, zachowując margines zdrowej skóry, aby nie dopuścić do dalszego pojawiania się zmian poprzez namnażanie komórek. Następnie Pacjent ma zaszywaną ranę szwami, a także przyłożony opatrunek. Czas gojenia się powstałej rany uzależniony jest od indywidualnych cech Pacjenta. Warto jednak rozważyć zastosowanie środków przyśpieszających ten proces, np. stosując plastry na noc oraz żele zmiękczające bliznę. Istnieją również zabiegu laserowe oraz radioferkwencyjne.

Bezbolesne usuwanie znamion skórnych

W momencie kiedy Pacjent zaczyna odczuwać ból, swąd lub nagłe wzrastanie zmiany skórnej, powinien skonsultować się z lekarzem w jak najszybszym tempie. Wypieranie i bagatelizowanie problemu nie sprawi, że problem zniknie, a jedynie stan skóry może się pogorszyć. Najczęściej zaleca się usunięcie powstałych znamion poprzez zabieg chirurgiczny. Po zabiegu może wystąpić delikatne pieczenie lub swędzenia i jest to oznaką procesu gojenia się rany. Zazwyczaj te odczucia dość szybko mijają.

W naszym gabinecie chirurdzy mają do dyspozycji nowoczesne techniki oraz typy szwów, które skutecznie pomagają w wyeliminowaniu ryzyka pojawienia się szpetnej blizny po zabiegu. Dzięki temu dana osoba może cieszyć się estetycznym wyglądem, co znacząco poprawia jej nastrój. W większości przypadków naszych Klientów po zabiegu nie ma widocznego śladu. Bardzo często zdarza się tak, że powstała blizna jest znacznie mniej widoczna, niż pieprzyk, który został wycięty.

Największym atutem usuwania znamion jest to, że poprzez działania chirurgiczne nie niszczy się usuwanych tkanek. W ten sposób jest możliwe poddanie ich badaniom oraz ocenie histopatologicznej. Pacjent więc ma możliwość zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat charakteru zmiany jaką posiadał na swojej skórze. Jest to cenna i niezwykle ważna informacja, w przypadku kiedy istniało podejrzenia rozpoczynającej się choroby nowotworowej skóry.

Usuwać czy zostawić?

Odpowiedzi na to pytanie udzielić może tylko i wyłącznie wykwalifikowany i doświadczony specjalista, który swoje twierdzenia zawsze poprze wcześniejszym wywiadem medycznym z Pacjentem, a także wynikami zleconych badań laboratoryjnych. Szczególnie interesują lekarza czynniki genetyczne oraz środowiskowe, które potencjalnie mogą wywierać wpływ na wygląd oraz charakter danej zmiany skórnej. Za zaistniały stan rzeczy odpowiedzialne mogą być zarówno odziedziczone geny, jak i czynniki środowiskowe takie jak nadmierna ekspozycja ciała na działanie promieni ultrafioletowych, bez zastosowania wystarczającej ochrony, np. za pomocą kremów z filtrem. Nie mniej jednak zazwyczaj zaleca się usunięcie wszelkich zmian, które mają stwierdzony charakter nowotworowy lub posiadają taki potencjał. Zazwyczaj dotyczy to czerniaka.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.