USA: iPhone 3G najpopularniejszy

24-12-2009, 13:00

iPhone 3G wybił się na pierwsze miejsce w rankingu najbardziej popularnych telefonów komórkowych używanych w Stanach Zjednoczonych.

Z badań firmy Nielsen wynika, że iPhone 3G - druga odsłona kultowego telefonu firmy Apple - jest obecnie najbardziej popularnym telefonem komórkowym w Stanach Zjednoczonych. Używa go 4 procent abonamentowych klientów amerykańskich sieci komórkowych. Kolejne miejsce zajmuje BlackBerry 8300 Series firmy RIM - 3,7 procent udziału. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Motorola RAZR.

Oprócz tego w pierwszej dziesiątce są jeszcze 4 telefony firmy LG, dwa kolejne BlackBerry oraz jeden Samsunga.

Apple wyraźnie umacnia swoją pozycję na rynku smartfonów. W zeszłym tygodniu Dziennik Internautów poinformował, że firma Steve'a Jobsa wybiła się na drugie miejsce pod względem ich popularności. W badaniu comScore wzięto pod uwagę systemy operacyjne, na których pracowały urządzenia łączące się z internetem.

>> Czytaj także: Smartfony: Apple prześciga Microsoft

Amerykańskiej firmie udało się także zmniejszyć dystans do Research in Motion, kanadyjskiego producenta BlackBerry. Na trzecie miejsce w zestawieniu spadł Microsoft.

Nielsen podaje także, że najpopularniejszymi stronami odwiedzanymi za pośrednictwem smartfonów były w okresie styczeń-wrzesień wyszukiwarka Google, poczta Yahoo oraz Gmail. Z kolei najbardziej popularnymi markami były Yahoo, Google oraz Microsoft.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy